Co można zbudować z LEGO?

Co można zbudować z LEGO?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Klocki Lego mają już ponad osiemdziesiąt lat. Mimo to ich popularność nie maleje, a twórcy kolejnych zestawów starają się nadążać za trendami, aby świat, który dzieci i młodzież widzą wokół siebie lub ten, który wciąga ich poprzez bajki, filmy i gry znajdywał wciąż odzwierciedlenie w kolorowych konstrukcjach z klocków. Kto by się spodziewał, że niewielkich rozmiarów klocki cegiełkowe i charakterystyczne ludziki Lego, które zaczęły powstawać w latach 60. XX wieku, mogą podbić cały świat. Tymczasem możliwość odtwarzania pewnych rzeczy, ale też kreowania i zmieniania ich podczas zabawy, to idealny sposób na naukę poprzez zabawę.

Wysoka jakość klocków

Wysoka jakość barwnych klocków produkowanych z myślą nie tylko o najmłodszych jest już legendarna. Klocki Lego rozwijają umiejętności manualne dzieci, wyobraźnię i kreatywność. Wiele osób ze świata klocków Lego nigdy nie wyrasta – budowanie skomplikowanych budowli, figur czy pojazdów zajmuje dorosłych pasjonatów Lego na całym świecie. Wymyślanie i kreowanie albo poświęcanie długich godzin na zbudowanie coraz bardziej skomplikowanych konstrukcji na podstawie grubych książeczek z instrukcją potrafi zająć całkowicie czas i głowy nie tylko młodych ludzi.

Zestawy klocków Lego

Klocki Lego sprzedawane są najczęściej w zestawach, do których dołączona jest bardzo szczegółowa instrukcja. Klocki spakowane są w różnej wielkości woreczki oznaczone numerami, którym odpowiadają numery kolejnych stron instrukcji. Przez lata swojego istnienia Lego wypuściło na rynek niezliczone liczby zestawów, z których można było budować różne modele pojazdów, budynki mieszkalne, szkoły, szpitale, a nawet całe miasta.

Zestawy Lego Technic i Lego Creator to wyższy poziom świata klocków – czasami nieco futurystyczny – w którym bardziej skomplikowane konstrukcyjnie pojazdy, urządzenia czy figury posiadają niejednokrotnie ruchome części.

Propozycja dla dzieci w każdym wieku

Jako propozycję dla dziewczynek Lego produkuje zestawy typu Lego Friends. Pastelowe kolory klocków i tematyka zestawów ma odpowiadać ich zainteresowaniom. Jednak w rzeczywistości klocki są na tyle uniwersalne, że dzieci mogą bawić się nimi bez względu na płeć, łącząc zestawy w budowle ze świata własnej wyobraźni.

W ofercie dla najmłodszych Lego posiada zestawy Duplo, w których klocki są większe, a konstrukcje prostsze do wykonania. Kolorowe pociągi, farmy zwierzątek czy proste budowle pozwalają na bezpieczne rozpoczęcie przygody ze światem słynnego duńskiego producenta klocków.

Klocki ze świata filmów, bajek i gier

Produkując swoje klocki, Lego od jakiegoś już czasu bierze pod uwagę światy bajek, filmów i gier dla dzieci i młodzieży, odwzorowując je w swoich zestawach. Specjalnych wydań doczekały się Gwiezdne wojny czy Minecraft w tematycznych zestawach. Istnieje nawet wersja Lego Harry Potter.

To prawdziwa gratka nie tylko dla fanów tych światów. Klocki do tego typu zestawów produkowane są z dbałością o najmniejsze szczegóły. Dzięki temu młodzi ludzie mają możliwość urealnienia swoich wyobrażeń i odtworzenia miejsc i wydarzeń, które śledzili z zapartym tchem w świecie filmowym lub wirtualnym. Tego typu zestawy dają im też możliwość zaprojektowania ich zgodnie z własnym scenariuszem.

Klocki Lego produkowane są w milionach kształtów i kolorów, a znawcy wiedzą, że możliwe jest wybudowanie z nich praktycznie wszystkiego, co tylko się chce. Szczegółowe instrukcje dołączane do każdego zestawu klocków można potraktować tylko jako opcję. Wystarczy użyć wyobraźni i poświęcić czas na to, by oddać się zabawie wyobraźnią. Klocki dają możliwość kreowania bez końca, ale i przenoszenia się w światy ulubionych bohaterów. To zabawa, która nigdy się nie nudzi.

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent