Weleda
Weleda Baby

ALE KINO! NajNajMłodszego Widza

ALE-KINO-NajNajMłodszego-Widza
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Kilka lat temu Centrum Sztuki Dziecka zainicjowało TEATR DLA NAJNAJMŁODSZYCH. Wprowadzanie dziecka w świat sztuki od pierwszych lat życia znakomicie wpływa na jego wszechstronny rozwój. Ogromne zainteresowanie rodziców dowodzi, że brakowało wcześniej odpowiedniej oferty teatralnej dla tak małych dzieci. Podobnie wygląda sytuacja w kinie. Bardzo trudno znaleźć filmy dla maluchów, które będą równocześnie ofertą satysfakcjonującą pod względem artystycznym. W tym roku dla widzów „najnajmłodszych” organizatorzy Festiwalu Ale Kino! przygotowali trzy zestawy krótkometrażowych animacji. Ich bohaterowie są pogodni i pełni ciepła. W ich świecie nie ma śladu zgiełku, agresji czy przemocy. Bohater pierwszego pokazu to Miś Uszatek, który jest jedną z najważniejszych ikon polskiego kina dla dziecka. W ubiegłym roku Miś świętował swoje 50 urodziny. Bohaterami piątkowego pokazu są misie z Danii, natomiast w sobotę, ostatniego dnia Festiwalu dzieci będą mogły obejrzeć szwedzkie animacje. 
 
Pokazy ALE KINO! NAJNAJMŁODSZEGO WIDZA odbywają się w specjalnie przygotowanej sali. Dzieci zasiądą na materacach, pośród kolorowych poduszek, przy świetle małych lampek. W świat filmu wprowadzi maluchy aktorka, która poprowadzi cały pokaz. W piątek i sobotę aktorzy będą również na żywo czytali listy dialogowe do zagranicznych filmów.
 

„NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA”

W ramach tego pokazu dzieci będą mogły obejrzeć trzy odcinki przygód niezapomnianego Misia Uszatka: KTO WSTAŁ LEWĄ NOGĄ, KRYJÓWKA, BYŁEM TU PIERWSZY.
Czwartek, 18.12.2008, godz. 9.30, 10.30, 11.30
 

„MAŁY MIŚ MÓWI: OJ!”

Dania 2008
Misiowa Rodzina miło spędza dzień pełen prostych, ale fascynujących zdarzeń. Misie szukają zgubionego klucza, idą na plażę, ucinają sobie popołudniową drzemkę i wymyślają piosenki.
Piątek, 19.12.2008, godz. 9.30, 10.30, 11.30
 

„BAJKI DLA NAJMNIEJSZYCH”

Szwecja 2007
Zbiór kilku filmowych opowieści dla dzieci od lat dwóch. 
Sobota, 20.12.2008, godz. 9.30, 10.30, 11.30
 
 
Bilet dla opiekuna z dzieckiem, w cenie 9 zł, można nabyć przed seansem. Z uwagi na kameralny charakter tych pokazów i ograniczoną ilość miejsc, zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji biletów pod numerem telefonu 061 646 44 79 oraz nr kom. 502 058 472.
 
 
ORGANIZATORZY
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Multikino
 
MECENAT
Miasto Poznań
Wspólnota Europejska – Program Media 2007
Polski Instytut Sztuki Filmowej
 
PARTNERZY
Novotel Poznań Centrum
KKS Lech Poznań
Stary Browar
Centrum Kultury Zamek
 
PARTNER TECHNOLOGICZNY
Telekomunikacja Polska 
Orange
 
PATRONI MEDIALNI
TVP 1
TVP Kultura
TVP Poznań
Gazeta Wyborcza
IKS
Trójka Polskie Radio
Radio Merkury Poznań
Interia.pl
Stopklatka.pl
Miasto Dzieci
 
60 LAT ANIMACJI POLSKIEJ
Polskie Wydawnictwo Audiowizualne
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Polski Instytut Sztuki Filmowej

367 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent