Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

60 nowych eksperymentów. Recenzja

60-nowych-eksperymentow
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Po raz pierwszy w moje ręce wpadała tak interesująca książka o eksperymentach. Świetnie sprawdzi się w długie zimowe wieczory gdyż w mig odgoni nudę. Książką jest dość spora, ale dzięki miękkiej okładce jest prosta w użytkowaniu. Składa się z wielu ciekawych i o różnym stopniu trudności eksperymentów.

I tak znajdziemy w niej m.in. doświadczenia z roślinami, z powietrzem czy też z dźwiękami. Każdy jeden ekskrement wzbogacony jest prostymi i kolorowymi ilustracjami, które pomagają czytelnikowi zrozumieć dany tekst.

Opisy są w bardzo przystępnym języku. Podoba mi się, że zawierają one mnóstwo pytań, na które młody czytelnik próbuje sam sobie odpowiedzieć.

Na ogromny plus zasługuje niewątpliwe wyjaśnienie „dlaczego jest tak a nie inaczej”. Książka pomoże maluszkowi wejść nie tylko w świat fizyki, ale także zrozumieć własne ciało i otaczającą nas przyrodę. Sadzę, że książka wypełni długie wieczory nie tylko maluszkowi, ale także i jego rodzicom. Dzięki niej możemy spędzić rodzinnie czas, który będzie wypełniony mnóstwem śmiechu i dobrej zabawy.

Katarzyna Jakuszko

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Delphine Grinberg
60 nowych eksperymentów. Super zabawa!
Strony: 128
Format: 20×25 cm
Oprawa: miękka
Wydawnictwo Arkady, 2014

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent