6 filarów, na których pomożesz dziecku zbudować poczucie własnej wartości

6 filarów, na których pomożesz dziecku zbudować poczucie własnej wartości
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Budowanie wiary w siebie to zadanie na całe życie, jednak doświadczenia z dzieciństwa to najważniejszy etap tej drogi. Jak z sukcesem przeprowadzić przez niego dziecko, by już od początku rozbudzać w nim pozytywne przekonania o sobie i podarować tym samym szansę na udane życie?  

Od tego, jaki obraz siebie naszkicujemy w dzieciństwie zależy jakość całego późniejszego życia. Sprawnie działający system własnej wartości umożliwia bowiem efektywne działanie. To on determinuje przekonania na własny temat, a pośrednio także kształtuje nasze wybory życiowe i sposób, w jaki działamy i myślimy – nie tylko o sobie, ale również o innych. Stabilny system nie utrzyma jednak równowagi na niepewnym gruncie.

6 filarów, na których pomożesz dziecku zbudować poczucie własnej wartości

Jak to się dzieje w Akademii Przyszłości?

Praca nad budowaniem poczucia własnej wartości u dzieci to fundamentalny cel Akademii Przyszłości, siostrzanego programu Szlachetnej Paczki. Każdy podopieczny Akademii przez cały rok uczestniczy w indywidualnych zajęciach z tutorem-wolontariuszem, który pomaga mu odnajdywać swoje mocne strony oraz na nowo uwierzyć w siebie i własne możliwości.

Zobacz, jak zmieniają się dzieci dzięki Akademii Przyszłości

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

By mały student mógł przejść pełną zmianę, potrzebuje swojego Darczyńcy – osoby lub grupy osób, które ufundują mu Indeks Sukcesów. Takie zaangażowanie ze strony zupełnie obcych ludzi to dla dzieci jasny komunikat – w moim życiu oprócz wolontariusza jest jeszcze ktoś, to mnie zauważył i mi kibicuje. Ta osoba zdecydowała się zainwestować w mój rozwój, ona naprawdę wierzy, że mi się uda! Dla dziecka to dodatkowe dowartościowanie i motywacja do dalszej pracy w Akademii.

Na stronie zostało jeszcze ponad 200 dzieci, które wciąż czekają na zauważenie. Darczyńco, jesteś ostatnim brakującym elementem w ich życiu! Zostań osobą, która będzie mu kibicować, da wyraźny sygnał – jesteś dla mnie ważny! 

Wejdź na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl, ufunduj Indeks i pomóż dzieciom odzyskać ich marzenia. Brakuje tylko Ciebie!

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent