UD

3 propozycje zabawek, które wspierają rozwój dziecka

3 propozycje zabawek, które wspierają rozwój dziecka
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Zabawki są nieodłączną częścią dziecięcego świata już od pierwszych dni życia malucha. Zadaniem rodziców jest zadbanie o to, aby dostarczane dziecku zabawki były bezpieczne i oprócz możliwości spędzania czasu na atrakcyjnej zabawie, stymulowały rozwój młodego człowieka.

  1. Gry planszowe i puzzle
  2. Kuchnia, wiertarka, a może kolejka?
  3. Pluszowe maskotki

 Dobrej jakości zabawki uważane są za drogie. Tymczasem można je kupić już za kilka lub kilkanaście złotych, a nawet zrobić samemu. Ważne, aby były one dopasowane do wieku i umiejętności dziecka oraz mobilizowały je do ćwiczenia podstawowych umiejętności motorycznych i umysłowych.

 Gry planszowe i puzzle

 Choć przez pewien czas straciły na popularności na rzecz gier komputerowych, to gry planszowe i puzzle wciąż pozostają w czołówce zabawek chętnie kupowanych dla dzieci w niemal każdym wieku. Te najprostsze dla najmłodszych maluchów mają formę dużych, kolorowych elementów z podobiznami zwierząt, roślin lub zabawek, a te dla starszych dzieci są coraz bardziej skomplikowane, począwszy od domino aż po dziecięce wersje popularnej gry Scrabble, Monopoly lub Eurobiznes. Wybór jest duży – w sklepie internetowym https://www.landtoys.pl/ można znaleźć zarówno popularne wśród dzieci tytuły, np. 5 sekund, jak również gry edukacyjne, uczące ortografii, liczenia czy związków przyczynowo-skutkowych.

 Kuchnia, wiertarka, a może kolejka?

 Coraz większe grono rodziców stawia na zabawki, które odzwierciedlają ustalone role płciowe. Wśród propozycji dla dziewczynek znajdują się więc lalki, duże zestawy kuchenne do gotowania lub lady sklepowe z akcesoriami, pozwalające na rozbudowaną zabawę w robienie zakupów. Dla chłopców przeznaczone są z kolei samochody, zarówno tradycyjne resoraki, jak również duże modele sterowane, kolejki, wiertarki czy zestawy narzędzi. Analizując ofertę https://www.landtoys.pl/pl/c/Zabawki-dla-chlopcow/386 widać wyraźnie, że wiele tych zabawek to zabawki interaktywne, czyli takie, które stymulują rozwój zmysłów, kreatywnego myślenia i motoryki dziecka.

 Pluszowe maskotki

Każdy rodzic wie, jak wielką rolę w życiu dziecka odgrywają pluszowe maskotki. Misie, pajacyki czy lalki to nie tylko ukochane zabawki dzieci, ale również ich przyjaciele, którzy towarzyszą im w najważniejszych momentach życia, zarówno tych pozytywnych, jak i potencjalnie strasznych. Ulubiona maskotka ukoi nerwy dziecka podczas szczepienia, towarzyszy mu w trakcie zasypiania czy spacerów. Oprócz rodziców i innych osób z najbliższej rodziny, to właśnie maskotki stanowią obiekty, z którymi dziecko tworzy ważną, silną więź emocjonalną.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

 

Artykuł sponsorowany

664 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent