3 propozycje zabawek, które wspierają rozwój dziecka

3 propozycje zabawek, które wspierają rozwój dziecka

Zabawki są nieodłączną częścią dziecięcego świata już od pierwszych dni życia malucha. Zadaniem rodziców jest zadbanie o to, aby dostarczane dziecku zabawki były bezpieczne i oprócz możliwości spędzania czasu na atrakcyjnej zabawie, stymulowały rozwój młodego człowieka.

  1. Gry planszowe i puzzle
  2. Kuchnia, wiertarka, a może kolejka?
  3. Pluszowe maskotki

 Dobrej jakości zabawki uważane są za drogie. Tymczasem można je kupić już za kilka lub kilkanaście złotych, a nawet zrobić samemu. Ważne, aby były one dopasowane do wieku i umiejętności dziecka oraz mobilizowały je do ćwiczenia podstawowych umiejętności motorycznych i umysłowych.

 Gry planszowe i puzzle

 Choć przez pewien czas straciły na popularności na rzecz gier komputerowych, to gry planszowe i puzzle wciąż pozostają w czołówce zabawek chętnie kupowanych dla dzieci w niemal każdym wieku. Te najprostsze dla najmłodszych maluchów mają formę dużych, kolorowych elementów z podobiznami zwierząt, roślin lub zabawek, a te dla starszych dzieci są coraz bardziej skomplikowane, począwszy od domino aż po dziecięce wersje popularnej gry Scrabble, Monopoly lub Eurobiznes. Wybór jest duży – w sklepie internetowym https://www.landtoys.pl/ można znaleźć zarówno popularne wśród dzieci tytuły, np. 5 sekund, jak również gry edukacyjne, uczące ortografii, liczenia czy związków przyczynowo-skutkowych.

 Kuchnia, wiertarka, a może kolejka?

 Coraz większe grono rodziców stawia na zabawki, które odzwierciedlają ustalone role płciowe. Wśród propozycji dla dziewczynek znajdują się więc lalki, duże zestawy kuchenne do gotowania lub lady sklepowe z akcesoriami, pozwalające na rozbudowaną zabawę w robienie zakupów. Dla chłopców przeznaczone są z kolei samochody, zarówno tradycyjne resoraki, jak również duże modele sterowane, kolejki, wiertarki czy zestawy narzędzi. Analizując ofertę https://www.landtoys.pl/pl/c/Zabawki-dla-chlopcow/386 widać wyraźnie, że wiele tych zabawek to zabawki interaktywne, czyli takie, które stymulują rozwój zmysłów, kreatywnego myślenia i motoryki dziecka.

 Pluszowe maskotki

Każdy rodzic wie, jak wielką rolę w życiu dziecka odgrywają pluszowe maskotki. Misie, pajacyki czy lalki to nie tylko ukochane zabawki dzieci, ale również ich przyjaciele, którzy towarzyszą im w najważniejszych momentach życia, zarówno tych pozytywnych, jak i potencjalnie strasznych. Ulubiona maskotka ukoi nerwy dziecka podczas szczepienia, towarzyszy mu w trakcie zasypiania czy spacerów. Oprócz rodziców i innych osób z najbliższej rodziny, to właśnie maskotki stanowią obiekty, z którymi dziecko tworzy ważną, silną więź emocjonalną.

 

Artykuł sponsorowany
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie