• JESTEŚ TUTAJ
  • Opublikowane przez Anna Perlińska-Supeł
  • (   Strona 6)

Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka oraz kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl

wycieczka

Weekendowy łyk świeżego powietrza

Po ciężkim tygodniu w pracy i w szkole wszystkim członkom rodziny przyda się odrobina odpoczynku i łyk zdrowego, świeżego powietrza. Żeby go zaczerpnąć, trzeba wybrać się za miasto. Na przykład do Wieliczki, albo dalej, do oddalonych od zgiełku miasta, otoczonych górami urokliwych miasteczek położonych w dolinie Dunajca.

Sport, zabawa

Pomysły na zabawę z piłką

Piłka w akcji! 10 pomysłów na zabawę z piłką

Każde mistrzostwa w piłce nożnej przyczyniają się do tego, że ilość fanów tego sportu wzrasta. Grupę wielbicieli piłki zasilają kolejne pokolenia, a meczami ekscytują się już kilkuletnie dzieci. Fascynacja sportem to piękna pasja pod warunkiem, że nie wiąże się tylko z miłością do sportu… w telewizji! Dzieci uwielbiają zabawy z piłką, a my podpowiadamy jak można tę piłkę wykorzystać w zabawach z dzieckiem w parku czy przed domem.

Pozostanę-wierna-Pippi

Pozostanę wierna Pippi. Wywiad z Edytą Jungowską

„Puszczając dzieciom płyty z książkami, uruchamiamy w nich zupełnie
inny rodzaj wyobraźni niż ta, która kształtuje się na przykład w kinie,
bo jeśli tysiąc dzieci ogląda film, to widzą tylko jeden obraz,
a jeżeli tysiąc dzieci słucha tej samej książki, to powstaje w ich wyobraźni
tysiąc obrazów, każdy inny i każdy doskonały” mawia Edyta Jungowska. Zapytaliśmy Panią Edytę co ją urzeka w książkach Astrid Lindgren i dlaczego są takie ponadczasowe.

Recenzje

Dziecko dla odważnych Leszek Talko

Dziecko dla odważnych. Szkoła przetrwania. Recenzja

Na półkach z książkami i blogach dla rodziców powiało świeżością. Bo oto z pisarskiego ukrycia wychodzą ojcowie. Wśród setek, tysięcy blogów pisanych przez mamy, ukazujących macierzyństwo z różnej perspektywy od cukierkowej różowości, poprzez inspirację do kreatywnych działań, na cieniach macierzyństwa skończywszy, pojawiają się nieliczne, ale coraz odważniej pisane, blogi ojców. Podobnie sprawy się mają z literaturą. Półki w księgarniach uginają się pod ciężarem macierzyńskich doświadczeń i przemyśleń, a ojcowie chyba dopiero zdobywają się na aktywność twórczą.

Tradycje i święta w rodzinie

Prezent dla babci pomysły

Pomysły na prezent dla babci i dziadka

Kiedyś kwiatek i laurka, a dziś? Firmy produkujące gadżety i upominki prześcigają się w pomysłach na prezenty dla babci i dziadka. Czy naprawdę czekoladki i narysowany przez wnusia portret babci nie wystarczą? Czy współcześni dziadkowie tak bardzo różnią się od dziadków sprzed 20-tu, 30-tu lat, że i prezenty trzeba wymyślać inne?

Zdrowe przepisy dla dzieci

Gruszkowy-jeżyk - przepis

Przepis na jeża z gruszki i winogron

Jeżyk z owoców to sposób na zabawę z dzieckiem w kuchni, a potem na pyszny deser. Tylko czy nie będzie szkoda zjadać swojego dzieła? My podjadaliśmy składniki już w trakcie radosnej twórczości, a potem zaczęliśmy od skarbów, które jeżyk niósł na kolcach.

Recenzje

Jak-wyhodować-potwora

Jak wyhodować potwora. Antyporadnik dla rodziców. Recenzja

Jeśli jesteś Rodzicem, popełniasz błędy wychowawcze. Są one wpisane w Twoją rolę i tym trudniejsze do wychwycenia, że każdy rodzic jest inny i każde dziecko też. Dlatego nikt do tej pory nie pokusił się o stworzenie norm zachowania idealnego rodzicielstwa. Takiego szkolnego podręcznika z listą błędów i kanonem właściwych reakcji rodzicielskich w każdej sytuacji. A były podejmowane setki prób. Bardziej lub mniej udanych. Praktycznych i czysto teoretycznych. Czytelnych, jasnych lub zawiłych do granic możliwości. Sięgając po kolejny podręcznik czy poradnik dobrego rodzica, mamy nieodparte wrażenie, że to wszystko już było. Chyba, że do naszych rąk trafi książka „Jak wyhodować potwora. Antyporadnik dla rodziców”.

Recenzje

Poradnik-małego-kibica-piłki-nożnej

Poradnik małego kibica piłki nożnej. Recenzja

Euro 2012. Temat tak wszechobecny, że to aż nieprawdopodobne. Zaczęło się od budowy dróg i stadionów, potem rządowe przepychanki, naglące terminy, losowania biletów, bezpieczeństwo kibiców, organizacja imprez i sportowe symbole na soczkach, jogurtach, margarynach, ubraniach i zabawkach. A gdzie w tym wszystkim sama piłka, mógłby ktoś zapytać. Przecież Euro to święto piłki i święto kibiców! Takie przemyślenia pojawiały się w mojej głowie od kilku tygodni. Aż w końcu powzięłam zamiar odnalezienia tego osławionego, dobrego ducha piłki nożnej.

Recenzje

Wścibscy-Doroty-Gellner

Wścibscy Doroty Gellner. Recenzja

Niby proza a wiersz. Niby łatwe, lekkie i przyjemne, a jednak z przesłaniem. Niby książka dla dzieci, ale… czy aby na pewno tylko dla nich? Książki Wydawnictwa Bajka nie raz już pozytywnie zaskakiwały i trudno przewidzieć, czego się w nich spodziewać. Jeśli więc lubicie niespodzianki, zapraszam do lektury „Wścibskich” Doroty Gellner.

Sport, zabawa

zabawy z dziećmi na dworze

10 pomysłów na zabawy w plenerze

Telewizor, komputer, telefon. Żeby oderwać dzieci od osiągnięć współczesnej techniki, trzeba nie lada zachodu. Najlepszym i niezawodnym sposobem jest… dawanie dobrego przykładu i wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Recenzje

Zła-matka

Zła matka. Recenzja

„Zła matka. Kronika matczynych wykroczeń, drobnych katastrof i rzadkich momentów chwały”. Prawda, że intrygujący tytuł? Sięgnęłam po tę książkę właśnie ze względu na niego. I nie zawiodłam się. A przecież nie lubię książek o charakterze poradnikowo-biograficznym. Drażnią mnie szczególnie te dla rodziców, zawsze doszukuję się w nich wskazówek typu „jak zostać super mamą w tydzień”. Czytając je mam wrażenie, że powstały tylko po to, żeby wypomnieć mi wszystkie błędy wychowawcze, które popełniłam i każdego dnia popełniam.

Recenzje

Rozmowy-ze-świnką-Halinką

Rozmowy ze świnką Halinką. Recenzja

Jestem w czepku urodzona. Moje szczęście polega, między innymi, na tym, że od czasu do czasu do moich rąk trafiają książki dokładnie takie, jakich mi brakowało w dzieciństwie. Książki barwne, błyskotliwe, przesycone dziecięcą spontanicznością i radością postrzegania świata. Pisane w języku maluchów i przedstawiające ważne dla nich sprawy. Publikacje, które wywołują uśmiech na twarzy rodzica, ale… potrafią też dać mu pstryczka w nos. Książki takie jak „Rozmowy ze świnką Halinką” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Recenzje

Zwierzaki-cudaki

Zwierzaki cudaki. Recenzja

Wzięłam dziś do ręki najnowszą publikację Wydawnictwa Dwie Siostry – „Zwierzaki cudaki”. Wzięłam i… zatonęłam w lekturze aż do ostatniej kartki. Telefon dzwonił, obiad się przypalał, korespondencja krzyczała z monitora komputera. A ja czytałam, czytałam, czytałam. I nie mogłam przestać.