Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców. Recenzja

Zdrowy-maluch
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Małe dzieci nie jedzą też warzyw i owoców. Żeby zapobiec nieprawidłowemu rozwojowi niemowląt, trzeba w pierwszej kolejności opracować dla nich pełnowartościową dietę. Jak to zrobić? Dowiecie się z książki Magdaleny Sikoń i Moniki Skowron – Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców„.

Autorki, redaktor naczelna portalu wegemaluch.pl i dietetyczka, są wegetariankami. W „Zdrowym maluchu” nie nakłaniają jednak nikogo do zmiany diety na wegetariańską. Pokazują jedynie, jak planować ją w taki sposób, by dziecko otrzymało potrzebne mu do odpowiedniego wzrostu składniki. Zatem książka ta przyda się każdemu rodzicowi. Nie musicie już siedzieć godzinami przed monitorem komputera, by znaleźć w internecie ważne dla was informacje. W poradniku tym znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie.

W „Zdrowym maluchu” autorki napisały wiele na temat właściwego odżywiania dziecka, zwłaszcza w ramach diety wegetariańskiej. Omówiły prawidłowy sposób odczytywania roślinnej piramidy żywienia. Opowiedziały o potrzebnych dzieciom warzywach i owocach oraz sposobach ich podawania. Co ważne, wskazały w jakim wieku musi być dziecko, żeby mogło otrzymywać konkretne produkty. Bardzo wartościową częścią książki staje się rozdział z przepisami dla maluchów na każdy miesiąc pierwszego roku życia. Staną się one podpowiedzią i inspiracją dla wszystkich rodziców. W dalszej części „Zdrowego malucha” znajdują się wszelkie z informacji na temat wszystkich ze składników zbilansowanej diety – białka, tłuszczu, węglowodanów, składników mineralnych i witamin. Przydatna okaże się z pewnością również zamieszczona w poradniku idealna ściąga na 7 dni tygodnia. W tej części znajdziecie kolejne z przepisów na pyszne i zdrowe potrawy, jakie można wykonać o każdej porze dnia przez każdy dzień tygodnia.Do tego dodano schemat żywienia dzieci w pierwszym roku życia oraz tabelę wartości odżywczych, co pozwoli na samodzielne komponowanie prawidłowej diety niemowląt.

„Zdrowy maluch” jest zatem poradnikiem wartościowym i zawierającym wszystkie z potrzebnych informacji na temat zdrowego żywienia niemowląt. Czytając go, można zauważyć, że Magdalena Sikoń i Monika Skowron posiadają ogromną wiedzę na temat właściwego odżywiania najmłodszych. Nie agitują ponadto na rzecz wegetarianizmu. Pokazują jedynie jego dobrodziejstwa, ale swoją książką pragną pomóc wszystkim rodzicom, którzy mogą potraktować ten poradnik jako inspirację do komponowania diety swoich dzieci.

Magdalena Żerek, Autorka bloga http://czytamto.pl

Magdaleny Sikoń i Moniki Skowron
Zdrowy maluch. Poradnik żywieniowy dla rodziców
premiera: listopad 2013
Wydawnictwo Galaktyka

 

 

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent