Miasto Dzieci uhonorowane medalem
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Miasto Dzieci uhonorowane medalem

Miasto-Dzieci-uhonorowane-medalem
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Miasto Dzieci już od kilku lat wspomaga Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom w popularyzowaniu czytania dzieciom, sprawując patronat medialny nad całą akcją. Uhonorowanie medalem to dla nas dodatkowa dawka energii do współpracy przy tej niezwykle potrzebnej kampanii.

Odkąd pamiętam książki zajmują w moim życiu bardzo ważne miejsce. Miłością do nich staram się zarazić swoje dziecko oraz półmilionową rzeszę czytelników Miasta Dzieci. Uhonorowanie przez Fundację takim wyróżnieniem dodaje skrzydeł i motywuje do jeszcze efektywniejszego promowania idei czytania dzieciom. Czytajmy zatem. 20 minut dziennie. Codziennie.” powiedziała Anna Perlińska-Supeł, redaktor naczelna Miasta Dzieci po uroczystości.

VIII Finał kampanii odbył się w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Honorowy Patronat nad galą sprawował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski. Spotkanie było okazją do podziękowania najaktywniejszym Liderom i Koordynatorom kampanii czytania, którzy działają społecznie w całym kraju, a także osobom, firmom i instytucjom, które na różne sposoby wspierają działania Fundacji.
Gościem specjalnym VIII Finału była pisarka, pani Małgorzata Musierowicz, która otrzymała najwyższą nagrodę Fundacji za całokształt twórczości.
W programie Finału znalazł się wykład Doroty Zawadzkiej (Superniani), która następnie – wraz z Arturem Barcisiem – poprowadziła uroczystość.

Kulminacyjnym punktem gali było powołanie Ambasadorów Fundacji i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom“. Zostali nimi: Joanna Brodzik, Terasa Lipowska, Dorota Zawadzka oraz Artur Barciś.
W tegorocznej uroczystości wzięło udział wiele osób ze świata kultury, edukacji, biznesu i mediów. W programie artystycznym znalazły się piosenki w wykonaniu Ewy Konstancji Bułhak oraz etiudy z baletu „Grzechy” w wykonaniu Art Project Ballet.

Zdj. Archiwum Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” / fot. Krzysztof Wojciewski 

Polecamy również Czytanie od narodzin  oraz VII Finał kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom"

272 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Anna Perlińska-Supeł

Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka oraz kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent