Historia Srebrnego Talizmanu. Recenzja

Książka Joanny M. Chmielewskiej rozwija się jak płatki kwiatu, początkowo powoli i tak zwyczajnie, po to by na koniec ukazać się z całym bogactwem barw. I niepostrzeżenie wciąga w magiczny świat poskramianych emocji.

Na początku słuchamy opowieści pani psycholog, o znajomym jej chłopcu, który dokucza siostrze, o tym że odkrywa w swoim zapomnianym dawno misiu magiczne zdolności i tak nie bardzo chce nam sie w tę historię uwierzyć, lecz…

Po kilku pierwszych rozdziałach dajemy się ponieść baśniowej przygodzie. Zachłannie czytając o podróży przez krainę Ailarips, gdzie żyją mądre Niedźwiedzie, przepysznie gotujące baśniowe Wróżki, niewielkie ale bardzo uczone Mądrzaki i… Wraz z Michałem zupełnie zwyczajnym chłopcem, z mocno bijącym sercem udajemy się do Doliny Mgieł, by zmierzyć się z Potworem. A co z tym wszystkim wspólnego ma talizman…? Kto go wykonał? Skąd brała się jego moc… I co dzięki niemu zdziałał Michał…?

Odpowiedzi znajdziecie w książce… Joanna Chmielewska ze znawstwem buduje świat emocji i tych do wylewania i tych do poskramiania.

Patronat honorowy nad publikacją objęła: Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie – www.ksiaznica.szczecin.pl

Patronat medialny: www.interia.pl, www.miastodzieci.pl, Telewizja Polska oddział w Szczecinie, miesięcznik Kumpel.  

Wydawnictwo AMEA

autor:  Joanna Maria Chmielewska, zilustrował Adam Pękalski
isbn:  978-83-924658-3-6
wydanie:  I
strony:  207
okładka:  twarda
wymiary:  240mmx170mm

Przeczytaj wywiad z Joanną M. Chmielewską, autorką "Historii Srebrnego Talizmanu"

Polecamy również  Merle i Kamienne Światło oraz Czytajmy baśnie!

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronat
Historia Srebrnego Talizmanu. Recenzja