Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Kultura

Z-głową-bez-karabinu-powojenne-dokonania-AK-owców-na-nowej-wystawie-w-Muzeum-AK

Z głową bez karabinu – powojenne dokonania AK-owców na nowej wystawie w Muzeum AK

Kto jest autorem trzech międzynarodowych norm ISO? Kto rozpracował układ niemieckich rakiet V-2? Kto w swoim herbie umieścił znak Polski Walczącej? Kto stworzył nowe założenia urbanistyczne peruwiańskiego miasta Chimbote, a kto wybudował schronisko i obserwatorium na Śnieżce? Odpowiedzi na wszystkie te pytania można znaleźć na wystawie czasowej w krakowskim Muzeum Armii Krajowej.

Inne

Konkurs-wielkanocny-dla-Dzieci-w-Poznaniu

Tradycje wielkanocne – Pisanka 2016

Ogród Jordanowski Nr 2 organizuje IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „Tradycje wielkanocne – PISANKA 2016”. Do współpracy zapraszamy szkoły, placówki pozaszkolne i osoby indywidualne.
Pielęgnując polskie tradycje wielkanocne, zachęcamy do pracy twórczej przy wykonaniu pisanek przez dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat. Praca musi mieć kształt jajka, wielkość dowolna, ozdobionego w oryginalny sposób przy zastosowaniu dowolnej techniki.

Kultura

SCKM w Krakówie

Akademia Pana Piórko

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na Akademię Pana Piórko. Mile widziani są wszyscy ciekawi świata.

Warsztaty i zajęcia

Przytulanki-W-chowanego

Przytulanki – W chowanego

Już na najbliższych przytulankach Opiekunowie ze swoimi Szkrabami przeniosą się na pachnąca łąkę pełną życia. Uciekając przed brzydką pogodą za oknem odwiedzimy mieszkańców łąki i poznamy ich zwyczaje. Wspólnie stworzymy ul i popracujemy jak pszczółki przy zbiorach nektaru.

Kultura

Rzeszowskie-Podziemie-na-wystawie-w-Krakowie

Rzeszowskie Podziemie na wystawie w Krakowie

Od 16 lutego do końca maja w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie można oglądać wystawę planszową poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu na Rzeszowszczyźnie. Ekspozycję przygotował rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Warsztaty i zajęcia

Mała ARTzona. Mała Animacja

Mała ARTzona. Mała Animacja

Jeśli chcecie stworzyć własny film animowany, poznać jego tajniki krok po kroku, od pomysłu, prostego scenariusza poprzez realizację zapraszamy na warsztaty animacji filmowej. Podczas warsztatów spróbujemy wspólnie zrealizować krótki film animowany, od pomysłu, poprzez scenografię, postaci filmowe i wspólnie stworzymy swoją autorską animacje.

Warsztaty i zajęcia

12347825_10153749735289166_1001117699128490779_n

Minispotkania ze sztuką – Ostęp

Bezpłatne, godzinne zajęcia skierowane do dzieci w wieku 4-8 lat. Warsztaty plastyczne dotyczą jednego pojęcia ważnego dla wystawy. Poprzez MINIspotkania przekazujemy dzieciom wiedzę oraz dajemy im dużo wolności w zakresie rozumienia sztuki. Na zajęciach szukamy znaczeń wybranego pojęcia, a następnie tworzymy wiążący się z nim obiekt. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w niedzielę o godz. […]

Inne

Bieg-Pamięci-2016

Bieg Pamięci 2016

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do udziału wszystkich biegaczy – tych, co biegają lata i tych co dopiero chcą rozpocząć swą sportową karierę. Bieg Pamięci łączy trzy oddziały Muzeum zajmujące się historią II wojny światowej, a skupione w Trasie Pamięci. Ulicę Pomorską , Apteką pod Orłem, Fabrykę Emalia Oskara Schindlera .

Warsztaty i zajęcia

Klub Rodziców w Klubie Jędruś

Klub Rodziców w Klubie Jędruś

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) zaprasza rodziców z dziećmi na warsztaty i  spotkania w ramach Klubu Rodziców. KLUB RODZICÓW – PAŹDZIERNIK Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) 06.10. GODZ. 17.00-18.30 – GIMNASTYKA WG SHERBORNE – prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn 07.10. GODZ. 17.00-18.30 – MAMA BEZ NERWÓW CZ. […]

Kultura

Patronat

Rodzina w Teatrze – Gino i Suzi

„Rodzina w Teatrze” to cykl przedstawień interakcyjnych przygotowanych dla całych rodzin. Chcemy, aby Rodzice z Dziećmi mogli wspólnie spędzić czas, przeżywając razem sztukę. Ale nie tylko… To także okazja do wspólnej zabawy, pokonywania nowych wyzwań oraz poznawania siebie nawzajem.

Dla rodziców

Mistrzejowicki-Klub-Rodziców-w-Kuźni.-Otwarte-spotkania

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni

Rodzicielstwo jest czasem pięknym, ale także trudnym, dlatego stworzyliśmy w Kuźni miejsce, w którym można i warto poszukać rady i wsparcia, w którym rodzice z małymi dziećmi mogą się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczenia w przestrzeni przychylnej maluchom (miękka wykładzina, wygodne pufy, zabawki). Spotkania w każdą środę od 10.00-11.30. Wstęp wolny. Harmonogram zajęć dodatkowych: 16 XI […]

Dla rodziców

Klub-Rodziców-w-ARTzonie

Klub Rodziców w ARTzonie

Zapraszamy na otwarte spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie w lutym. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań.

Warsztaty i zajęcia

Patronat
Warsztaty-w-Muzeum-Etnograficznym-w-Krakowie-II-semestr-20152016-r

Warsztaty w Muzeum Etnograficznym w Krakowie – II semestr 2015/2016 r.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie kontynuować będzie w II semestrze roku 2015/2016 cykle warsztatów dla dzieci rozpoczęte we wrześniu ubiegłego roku. Najmłodsze dzieci (0-3 lat) zapraszamy w poniedziałkowe przedpołudnia na warsztaty umuzykalniające Du:Da:Di. Na przedszkolaki (3-5 lat) czeka Pracownia Działań Twórczych a na starsze dzieci (6-9 lat) Klub Latających Podróżników.

Kultura

Kręcipupa-najnowszy-spektakl-Teatru-Lalek

Kręcipupa w Teatrze Lalek

Uspokój się. Usiądź choć na chwilę. Przestań się KRĘCIĆ. Nie mogę. Nie chcę! Muzyczno-ruchowe przedstawienie dla najnajmłodszych i ich rodziców. Spektakl o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od KRĘCENIA. KRĘCIPUPA przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych […]