Z dziećmi o kinie… Kino Światowid w Elblągu zaprasza

Sala Kameralna Kina Światowid mapa

czwartek 28.07.2016

16 i 14 zł

Kino dla dzieci

Kino Światowid zaprasza na lipcową odsłonę Małego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Już jutro, 28 lipca o godzinie 12.00 będzie można obejrzeć film „Szajbus i pingwiny” oraz dowiedzieć się, jakie wynalazki zapowiedziały pojawienie się kina.

Mały DKF to projekt upowszechniający kulturę filmową, skierowany do dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Formuła zajęć towarzyszących seansom w regularnym repertuarze, to okazja nie tylko, by śledzić najnowsze osiągnięcia w dziedzinie filmu, ale przede wszystkim możliwość podniesienia kompetencji w w zakresie wiedzy o filmie.

– Drugie spotkanie poświęcone będzie prehistorii kina. Dzieci dowiedzą się jakie zjawiska poprzedziły pojawienie się kina, a także będą miały możliwość zrealizowania pierwszego filmu… bez użycia kamery – zapowiada Aleksandra Bielska z Kina Światowid. – Po lekcji obejrzymy przygodowy film „Szajbus i pingwiny”.

O filmie:

Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy FairyPenguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę  odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

Mały DKF – 28 lipca godz. 12.00 Sala Kameralna Kina Światowid, cena biletu: 16 i 14 zł.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Z dziećmi o kinie… Kino Światowid w Elblągu zaprasza

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:filmpsyszkoła
Z dziećmi o kinie… Kino Światowid w Elblągu zaprasza