Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Wystawy

Nauka nie musi być trudna! Jest tylko jeden warunek!
Zwiedzając wystawę Experymentarium należy wszystkiego dotknąć!

tunel w experymentariumWystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych ( m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy).  Nasza wystawa łączy naukę z zabawą dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu stając się dla eksperymentującego ” młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące.  Jeszcze nigdy nauka nie była taka łatwa!

Dla najmłodszych zwiedzenie interaktywnej wystawy jest idealną lekcją pobudzającą kreatywność i ciekawość, zachęcającą do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. To zabawa i rozrywka edukacyjna, dzięki której mogą postawić pierwsze kroki w świecie nauki!

UWAGA!
W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12:00 i 15:00  zwiedzanie z przewodnikiem w cenie biletu (dotyczy klientów indywidualnych – wcześniejsza rezerwacja nie jest wymagana).

Kosmiczny tunel

Niesamowita atrakcja, która wystawi Wasze zmysły na próbę!
Vortex Tunel jest urządzeniem o wyjątkowym charakterze. To aż 6 metrów długości i 3 m szerokości niezapomnianych emocji!
Ta magiczny atrakcja zapewnia niezapomniane przeżycie percepcyjne. Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł. Tunel sprawia, że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i dajemy ponieść się iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków.
Wewnątrz tunelu znajdują się fluorescencyjne wzory graficzne. Tunel obraca się, a uczestnicy wchodzą do środka i stają na mostku. Mostek pozostaje nieruchomy, ale tunel wokół nas wciąż się kręci sprawiając, że doświadczamy bliżej nieokreślonego i trudnego do zdefiniowania wrażenia zapaści, wizyjnego kołowrotka, zachwiania równowagi.

Piaskownica rozszerzonej rzeczywistości

Jedyny w Polsce trójwymiarowy model mapy topograficznej!
Interaktywny model odwzorowuje ukształtowanie rzeźby terenu.  Efektowne kolory na mapie obrazują, wody, niziny, wyżyny i góry.
Eksponat, jest idealnym narzędziem do nauki geografii.
Samodzielnie przesypując piasek zmieniamy rzeźbę terenu i wysokość nad poziomem morza, co od razu jest odzwierciedlone na naszym interaktywnym modelu.

372 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent