UD

Młody Robotyk Poziom 3

młody robotyk poziom 3Młody Robotyk Poziom 3 to:
– cykl: 4 spotkania x 4 godziny lekcyjne (180 min),
– zajęcia dla dzieci w wieku 7-14 lat,
– zwiększona ilość pracy indywidualnej,
– budowa przy ograniczonym udziale instrukcji,
– możliwość rozłożenia płatności na raty.

Najwyższym poziomem wtajemniczenia w niesamowity świat robotyki są zajęcia Młody Robotyk Poziom 3.
Jest to niejako kontynuacja warsztatów Młody Robotyk Poziom 2. Na tym poziomie dzieci mają dużo więcej czasu na realizowanie swoich pomysłów – w tym budowanie robotów bez instrukcji.

Tak samo jak na poprzednich poziomach uczestnicy będą pracować na zestawach Lego Mindstorms i programować roboty w programie dedykowanym dla tych zestawów.

W czasie zajęć dzieci zbudują między innymi robota służączego do walk sumo, robota wyścigowego (dragstera) i inne.

Każde zajęcia składają się z trzech części:

  • Pierwszą częścią jest krótki, teoretyczny wstęp, który ma na celu wprowadzenie do budowy aktualnego robota. Ważnym elementem tej części jest dyskusja z dziećmi nad sposobami na wykonania zadania. Na tym poziomie duży nacisk jest położony na pobudzenie kreatywności dzieci.
  • Druga część to budowa robotów. W miarę możliwości kursanci budują roboty według własnego pomysłu, a opiekunowie nakierowują ich pomysły tak, by były możliwe w realizacji. Celem tej części jest rozwój pracy w grupie, zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej.
  • Trzecia część to programowanie robotów (zakres programowania dostosowany jest do umiejętności uczestników). Celem jest rozwój logicznego myślenia i tworzenia swoistych „przepisów na wykonanie zadania” (tzw. algorytmów). Programowanie odbywa się w intuicyjnym trybie graficznym.

Choć plan nie uwzględnia kolejnego poziomu zajęć, osoby szczególnie zainteresowane zachęcamy do dołączenia do zajęc z Akademii Robotyki, w ramach której uczestnicy dostają jeszcze więcej robotów i różnorodnych zadań do wykonania.

Zajęcia odbywają się w trakcie semestru szkolnego w dni powszednie w godzinach popołudniowych lub w weekendy. Dokładny grafik zajęć znajduje się w zakładce terminy.

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty – w tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Poleć nasze warsztaty znajomym i zdobądź nawet do 25% rabatu na warsztaty.

Za każdą osobę, która przyjdzie z Państwa polecenia, Państwo oraz osoba polecona otrzymają 5% rabatu na warsztaty. Aby skorzystać z rabatu osoba zapisująca się z polecenia musi w polu Uwagi (podczas zapisów) wpisać imię i nazwisko dziecka polecającego.

Zapraszamy do działu promocji na przejrzenia aktualnych promocji.

Rejestracja na warsztaty kończy się 2 dni przed ich rozpoczęciem.

815 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent