Cyfrowa Akademia

Cyfrowa Akademia

cyfrowanka cyfrowa akademia
Cyfrowa Akademia to ogólnopolski projekt edukacyjny zorientowany na popularyzowanie wiedzy z zakresu informatyki wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6. do 19. roku życia. Naszym celem jest zachęcanie młodych ludzi do poszerzania i pielęgnowania zainteresowań związanych z tą fascynującą i różnorodną dziedziną wiedzy, co może zaprocentować w dorosłym życiu, m.in. przy wyborze kierunku studiów lub ścieżki kariery zawodowej. Nie od dziś bowiem wiadomo, że sfera IT to jedna z najprężniej działających branż w naszym kraju, a jej elementy pojawiają się w zasadzie w każdym aspekcie życia społeczno-gospodarczego.

Obecnie istnieje 19 oddziałów Cyfrowej Akademii, które rozsiane są po całej Polsce. Nie ma przy tym dla nas znaczenia wielkość miejscowości. Pragniemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie dzieci i młodzież chcą rozwijać swoje informatyczne umiejętności. Czyni to nas jednym z największych i najbardziej rozwiniętych przedsięwzięć ukierunkowanych na organizowanie kursów informatyki dla młodszych pokoleń. Dzięki stałej współpracy i wymianie doświadczeń pomiędzy poszczególnymi placówkami projekt jest stale doskonalony, aby zapewnić jak najwyższą jakość oferowanych usług.

W ramach prowadzonych przez nas kursów staramy się przybliżyć uczestnikom zagadnienia dotyczące praktycznie każdej sfery związanej ze współczesną informatyką. Prezentujemy wiedzę m.in. z zakresu programowania komputerowego, obróbki graficznej, modelowania 3D, tworzenia gier, aplikacji mobilnych i stron internetowych. Informacje przekazywane są w oparciu o nietuzinkowe scenariusze autorstwa metodyków i nauczycieli Cyfrowej Akademii. Główny nacisk kładziemy na przystępną i zabawną formę zajęć, wspieranie kreatywności uczniów, pracę zespołową oraz rozwijanie wspólnych pasji. Próbujemy też unikać rozwiązań, które mogłyby zniechęcić dzieci i młodzież do dalszej nauki. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwają nasi nauczyciele, pasjonaci informatyki, którzy poświęcają pracy z komputerem każdą możliwą chwilę, a dodatkowo, dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu, potrafią w przyjazny i zrozumiały sposób dzielić się wiedzą z uczestnikami naszych kursów.

Godziny spędzane w wolnym chwilach przed komputerem, nie muszą być jedynie stratą czasu, a zajęcia Cyfrowej Akademii to sposób, aby produktywnie spożytkować zainteresowanie komputerami.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową projektu „Cyfrowa Akademia”: www.cyfrowaakademia.edu.pl

Wszelkie pytania, wątpliwości oraz zgłoszenia udziału prosimy kierować na adres mailowy biuro@cyfrowanka.pl lub pod nr tel. 720 812 813 albo 42 307 17 68.

Zapraszamy również na bezpośrednie spotkania po wcześniejszym ustaleniu terminu drogą telefoniczną lub mailową.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie