UD

Akademia Robotyki

akademia robotów w ale robot

Akademia Robotyki to:

– cykl 30 spotkań po dwie godziny zegarowe (80 godzin lekcyjnych),
– zajęcia dla dzieci w wieku 7-14 lat,
– praca w dwusobowych zespołach,
– na każdych zajęciach budowany jest inny robot.

Akademia Robotyki to całoroczny cykl zajęć z robotyki, na których dzieci będą poznawać niesamowity świat robotów.

Zajęcia są tak skonstruowane aby dzieci w pierwszej kolejności zapoznały się zestawami LEGO Mindstorms i w miarę czasu zagłębiały się świat robotyki. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jakie roboty można zobaczyć na świecie, do czego one służą, a także zbudują swoje własne konstrukcje.

Na warsztatach dzieci zbudują między innymi: robota grającego w piłkę, posterują ramieniem robota, a także robota – krokodyla i wiele innych.

Każde zajęcia składają się z trzech części:

  • Pierwszą częścią jest krótki, teoretyczny wstęp, często w postaci wykładu. Treść wykładu jest lekka, poparta zdjęciami lub filmami i ma na celu wprowadzenie do budowy aktualnego robota.
  • Druga część to budowa robotów. Odbywa się ona z instrukcji krok po kroku, która za pomocą rzutnika jest wyświetlana na ekranie. Dzięki podziałowi każde dziecko w grupie wykonuje porównywalną ilość pracy. Celem tej części jest rozwój pracy w grupie, zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej.
  • Trzecia część to programowanie robotów (zakres programowania dostosowany jest do wieku uczestników). Celem jest nauka logicznego myślenia i tworzenia swoistych „przepisów na wykonanie zadania” (tzw. algorytmów). Programowanie odbywa się w intuicyjnym trybie graficznym.

Budowa i programowanie odbywa się w dwuosobowych zespołach. Dbamy o podział zadań w każdej grupie, by dzieci nie były poszkodowane i każde wykonywało podobną ilość pracy.

Warsztaty odbywają się w trakcie semestru szkolnego w dni powszednie w godzinach popołudniowych lub w weekendy. Dokładny grafik zajęć znajduje się w zakładce terminy.

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Poleć nasze warsztaty znajomym i zdobądź nawet do 50 % rabatu na warsztaty.

Za każdą osobę, która przyjdzie z Państwa polecenia, Państwo oraz osoba polecona otrzymają 5% rabatu na warsztaty. Aby skorzystać z rabatu osoba zapisująca się z polecenia musi w polu Uwagi(podczas zapisów) wpisać imię i nazwisko dziecka polecającego.

Zapraszamy do działu promocji na przejrzenia aktualnych promocji.

Rejestracja na warsztaty kończy się 2 dni przed ich rozpoczęciem.

698 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent