Przygotuj swoje dziecko do nauki w klasie pierwszej

Data wydarzenia: piątek 12.07.2013 do poniedziałek 05.08.2013

Przygotuj swoje dziecko do nauki w klasie pierwszej – praktyczne ćwiczenia Skrzata.

Kaligrafia Skrzata
Autor: Danuta Klimkiewicz
Seria wydawnicza: Elementarze Skrzata
Kategoria wiekowa: 6-8

Zaproponowane ćwiczenia polegające na pisaniu po śladzie, odwzorowywaniu, przepisywaniu i samodzielnym pisaniu ułatwiają opanowanie właściwego kształtu małych i wielkich liter, proporcji, utrwalenie ich i łączenie w wyrazy.
 
Kaligrafia usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową, wyobraźnię, doskonali pamięć i koncentrację uwagi. Ćwiczenia pięknego pisania uczą dokładności, precyzji, dbania o szczegóły, cierpliwości i staranności. Piękne pismo osiągnięte poprzez zaangażowanie i systematyczną pracę daje wiele satysfakcji osobie piszącej. Ważne jest, by dziecko uzupełniało ćwiczenia bez przymusu, we własnym tempie, w dowolnej kolejności i bez pośpiechu.
 
Zadania matematyczne Skrzata
Autor: Danuta Klimkiewicz
Seria wydawnicza: Elementarze Skrzata
Kategoria wiekowa: 7-9

"Zadania matematyczne Skrzata" to zbiór ćwiczeń opracowany zgodnie z aktualną podstawą programową przez znaną i cenioną autorkę książek edukacyjnych – Danutę Klimkiewicz.
Na każdej stronie znajdują się zadania tekstowe o różnym stopniu trudności. Bogata grafika i dodatek w postaci kolorowych naklejek ułatwią dzieciom znalezienie rozwiązania, ułożenie pytania do treści i udzielenie poprawnej odpowiedzi, dzięki czemu nauka matematyki będzie zarówno efektywna, jak i przyjemna.
 
Elementarz Skrzata – matematyka
Autorzy: Danuta Klimkiewicz, Maria Kwiecień
Seria wydawnicza: Elementarze Skrzata
Kategoria wiekowa: 6-9

"Elementarz Skrzata – matematyka" został napisany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, które wykorzystały swoje wieloletnie doświadczenie, aby stworzyć serię książek przeznaczonych dla dzieci rozpoczynających przygodę ze szkołą.
Rozwiązując zadania w "Elementarzu", dziecko ćwiczy: zapis cyfr, dodawanie i odejmowanie oraz poznaje nominały monet i banknotów. Naukę umilają barwne naklejki i rysunki do kolorowania.
 
Elementarz Skrzata – język polski
Autorzy: Danuta Klimkiewicz,Maria Kwiecień
Seria wydawnicza: Elementarze Skrzata
Kategoria wiekowa: 6+

"Elementarz Skrzata – język polski" to książka, która zawiera zestaw ćwiczeń pomagających przygotować przyszłych uczniów do nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Pracując z „Elementarzem", dziecko może połączyć naukę pisania i czytania z ciekawą zabawą. Ćwiczenia rozwijają spostrzegawczość, kreatywność i koordynację wzrokowo-ruchową. Książka jest wynikiem pracy doświadczonych pedagogów nauczania początkowego, którzy dostosowali ćwiczenia do zainteresowań i możliwości dzieci, dzięki czemu stanowi ona przydatne rodzicom i nauczycielom narzędzie w pracy dydaktycznej.

Zapisz się na newsletter !


Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski

Adresy księgarń:ul. Na Szaniec 14, 31-560 Kraków tel. 12 414 31 54 wew 225ul. Prądnicka 77 31-202 Kraków tel. 12 416 25 18ul. Na Kozłówce 8 30-664 Kraków tel. 12 655 99 41ul. Bosaków 11 31-461 Kraków tel. 12 417 32 41

Więcej

Adres:

Adres redakcji:ED
ul. Na Szaniec 14
31-560 Kraków


Kontakt:

(12) 414 31 54
wydawnictwo@skrzat.com.pl
http://www.skrzat.com.pl
facebook

śr-nie
30.04-25.05
2014
Wydarzenia |

Poznaj nudzimisie i baw się razem z nimi.

Wydawnictwo Skrzat wydawca bestsellererowych książek z serii NUDZIMISIE uruchomiło stronę
dedykowaną tym sympatycznym postaciom www.nudzimisie.com.pl.
Na stronie znajdziecie mnóstwo informacji o książkach, fragmenty oraz recenzje. W specjalnej zakładce “Pobaw się” umieściliśmy zadania i zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Więcej
wt-nie
22.04-11.05
2014
Wydarzenia |

20 lat Wydawnictwa Skrzat – rok niesamowitych promocji

2 kwietnia 2014 w Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci postanowiliśmy zainaugurować obchody 20-lecia Wydawnictwa Skrzat.

Pierwsze książki naszego Wydawnictwa ukazały się w roku 1994. Przez kolejne lata zdobywaliśmy doświadczenie w wydawaniu literatury dla dzieci i młodzieży, dlatego publikacje Wydawnictwa Skrzat cieszą się rosnącym uznaniem czytelników w Polsce i za granicą.

Więcej
wt-nie
22.04-11.05
2014
Wydarzenia |

Emma chce grać jazz! – nowość pełna barw

Małpkę Emmę dopada ważne dla każdego pytanie: “co chciałabym robić w życiu?”. Emma nie od razu umie udzielić na nie odpowiedzi, ale bardzo intensywnie zaczyna jej szukać. Pewnego dnia wielka pasja rodzi się sama: ” -Mamo, tato, już wiem, co chcę robić w życiu! (…) Chcę grać jazz!”

Więcej
wt-nie
04.03-30.03
2014
Wydarzenia |

Poznaj małego kruka Skarpetkę

Naklejki motywacyjne do pobrania! Prezentujemy nową serię wydawniczą Mały Kruk. Dotychczas ukazały się cztery tytuły: “Wszystko moje! Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza”
“Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe”
“Wszystko dobrze! Czyli o tym, jak kruk dostał swoje imię”
“Nic nie szkodzi! Czyli to się może zdarzyć każdemu”

Więcej
pt-nie
23.08-08.09
2013
Wydarzenia |

Promocja – Pierwszy dzień w szkole i w przedszkolu

Promocja – Pierwszy dzień w szkole i w przedszkolu – przygotuj swoje dziecko już teraz!

W księgarni internetowej Wydawnictwa Skrzat trwa sierpniowa promocja na pomoce szkolne oraz ksiązki przygotowujące dzieci do przedszkola.

Więcej
pon-nie
08.07-28.07
2013
Wydarzenia |

Elf Wszechmogący

Trzecia część bestsellerowej serii powieści
przygodowych Marcina Pałasza sprawi,
że będziecie zrywać boki ze śmiechu! Duży, Młody i ich czworonożny przy jaciel Elf wyruszają
wreszcie na upragniony urlop. I już pierwszego dnia
zaczynają się kłopoty, bo okazuje się, że ktoś ukradł…
pensjonat!

Więcej
pon-nie
08.07-04.08
2013
Wydarzenia |

ćwiczenia logopedyczne z naklejkami

Książki adresowane są do logopedów i nauczycieli, pracujących z dziećmi wymagającymi terapii logopedycznej oraz do rodziców, którzy utrwalają materiał z dzieckiem w domu.
W serii AKADEMIA WZOROWEJ WYMOWY ukaże się 9 książek poświęconych następującym głoskom:
SZ, CZ, C, DŻ, DZ, L/R, S, Z, Ż/RZ
Autorki serii są doświadczonymi pedagogami i terapeutkami.

Więcej
czw-nie
13.06-07.07
2013
Wydarzenia |

Elf Wszechmogący Marcina Pałasza już w księgarniach.

Trzecia część bestsellerowej serii powieści przygodowych sprawi, że będziecie zrywać boki ze śmiechu. Duży, Młody i ich czworonożny przy jaciel Elf wyruszają wreszcie na upragniony urlop. I już pierwszego dnia zaczynają się kłopoty, bo okazuje się, że ktoś ukradł&pensjonat! Bohaterowie wpadają w wir kryminalnych wydarzeń, Młody znowu się zakochuje, a Elf, znany z instynktu tropicielskiego, niespodziewanie ujawni nowy, terapeutyczny talent.

Więcej
pt-nie
07.06-09.06
2013
Wydarzenia |

Takiego Tuwima jeszcze nie znacie

Takiego TUWIMA jeszcze nie znacie – Wydawnictwo Skrzat zaprasza na Targi Książki w Krakowie
W dniach 7-9 maja 2013 (piątek-niedziela) odbędą się 3. Targi Książki dla dzieci w Krakowie.
Wydawnictwo Skrzat zaprasza wszystkich małych i dużych czytelników na stoisko nr 11. Będzie można nabyć w atrakcyjnych cenach nowości i bestsellery.
Z okazji Roku Tuwima Wydawnictwo przygotowało specjalne wydanie Wierszy dla dzieci, w nowatorskiej oprawie graficznej.

Więcej
czw-nie
25.04-19.05
2013
Wydarzenia |

konkurs

Trwa kolejna edycja plebiscytu “Książka na lato” wortalu Granice (http://www.ksiazkanalato.pl). Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu – do wygrania wiele atrakcyjnych książek. W kategoriach najlepsza “książka dla młodzieży” można oddać głos na nowe wydanie Ani z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery.

Więcej