Kursy programowania dla dzieci i młodzieży

różne lokalizacje
🗺
📅 środa 22.02.2017 do środa 08.03.2017
kursy programowania dla dzieci i młodzieży
W ostatnim czasie możemy zaobserwować nieustanny proces reformowania polskiej szkoły, a zwłaszcza edukacji początkowej. Taki stan nierzadko wywołuje liczne dyskusje będące odzwierciedleniem różnorodnych reakcji i nastawień – rodziców posyłających swoje pociechy do szkół, ale też samych nauczycieli, przed którymi stawia się nowe wyzwania.

Jedną ze zmian, którą zapowiedziało Ministerstwo Edukacji Narodowej, będzie zrewolucjonizowanie polskiej oświaty m.in. poprzez wprowadzenie do szkół nauki programowania. Jak możemy przeczytać na stronie MEN: Już od 1 września 2017 r. programowanie będzie stałym elementem kształcenia od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Działanie to ma na celu przede wszystkim kształcenie i rozwijanie u uczniów umiejętności sprawnego i efektywnego posługiwania się nowymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Dzięki którym absolwent polskiej szkoły będzie wyposażony w niezbędne w XXI wieku kompetencje, pozwalające lepiej zrozumieć procesy zachodzące we współczesnym świecie.

Nie bez znaczenia pozostają również raporty firm takich, jak Hays Poland czy Grupy Pracuj, dotyczące perspektyw zatrudnienia. Potwierdzają one, że w dalszym ciągu wzrasta zapotrzebowanie na pracowników z branży IT. Za szczególnie dochodową dziedzinę uważa się wspomniane wyżej programowanie.

Przyszłościowy i dobrze płatny zawód to tylko jedna z korzyści płynących z nauki kodowania. Programowanie bowiem wpływa pozytywnie m.in. na sferę poznawczą czy intelektualną młodego człowieka. Wspomaga rozwój logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli oraz pomysłów. Sprzyja dobrej organizacji pracy.

Co więcej zasób wiedzy nabyty podczas nauki programowania bez wątpienia może być wykorzystany na zajęciach z innych przedmiotów, jak również w późniejszej pracy zawodowej, niekoniecznie związanej z branżą informatyczną.

W warunkach szybko dokonujących się zmian w świecie, umiejętności te wydają się być ponadczasowe. Ponieważ umożliwiają przejście z pozycji cyfrowego konsumenta, korzystającego z dobrodziejstwa nowych technologii na pozycję cyfrowego twórcy, władającego tą technologią.

Na polskim rynku istnieje kilka szkół prywatnych prowadzących kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Jedną z najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej kompleksowych i kompetentnych jest firma Giganci Programowania. Firma założona została przez profesjonalnych programistów, absolwentów Politechniki Warszawskiej. Naszymi nauczycielami są tylko i wyłącznie czynni programiści, gdyż nie wyobrażamy sobie sytuacji, aby uczniowie wiedzieli więcej od nauczycieli, co niestety często ma miejsce na lekcjach informatyki w szkołach publicznych – mówi Radosław Kulesza, jeden z założycieli. Giganci posiadają bardzo szeroką gamę kursów i specjalizacji, w zależności od wieku i zaawansowania kursantów, którymi są dzieci młodzież od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż po liceum.

Zajęcia prowadzone są obecnie na terenie 5 miast: Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Gdyni i Poznania w następujących lokalizacjach:

WARSZAWA:

Warszawa (Mokotów), Wałbrzyska 5
Warszawa (Wola), Grenady 16
Warszawa (Praga Południe), Osiecka 28/32
Warszawa (Targówek), Samarytanka 11 A
Warszawa (Śródmieście), Żurawia 6/12

POZNAŃ:

Poznań (Centrum), Towarowa 35
Poznań (Winogrady), os. Zwycięstwa 109

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

TRÓJMIASTO:

Gdańsk (Wrzeszcz), Antoniego Lendziona 17
Gdynia (Śródmieście), Armii Krajowej 46
Gdynia (Śródmieście), Świętojańska 34/3

WROCŁAW:

Wrocław (Centrum), Leszczyńskiego 4
Wrocław (Krzyki), Świeradowska 51-57

Zapisy na semestr letni 2017 jeszcze trwają!

Tel: 22 112 10 63

Email: sekretariat@giganciprogramowania.edu.pl