Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

📅 sobota 16.09.2017 do niedziela 17.09.2017
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Każdego roku między 16 a 22 września świętujemy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – jest to największe wydarzenie dedykowane ekologicznemu transportowi miejskiemu. Działania są skierowane do mieszkańców i mają na celu zwrócenie ich uwagi na idee zrównoważonego rozwoju całego miasta. Od 2002 roku do Europejskiego Tygodnia Mobilności przyłączają się nowe kraje Unii.

Wrocław już po raz kolejny przyłącza się do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 16 września zaplanowano dzień otwarty zajezdni przy ul. Powstańców Ślaskich, a 17 września świętujemy na ul. Krupniczej, którą między 11.00 a 17.00 zamienimy w deptak bez samochodów tylko z tramwajami.

Autobus MPK (przy NFM):

• 11.30 Spektakl „Wesoła podróż”
  • 12.30 warsztaty „Księga dżungli”
  • 14.30 Spektakl „Wesoła podróż”
  • 15.30 warsztaty „Księga dżungli”

Strefa warsztatowa (Promenada przy NFM):

• 12.00 – 16.00 Warsztaty Stowarzyszenia PAKT
  • 12.00 – wprowadzenie do idei zrównoważonej mobilności (Akcja Miasto)
  • 13.00 – spotkanie z Agatą Saraczyńską GW, która opowie o historii ul.Krupniczej i Dzielnicy Czterech Świątyń
  • 14.00 – Krótka informacja na temat projektu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego
  • 15.00 – Tomek Sielicki opowie o historii wrocławskich tramwajów

Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej, Bike Cafe/Bike Garage – prelekcje: