Gospodarstwo rolne w przedszkolu – czy to przedszkole przyszłości?

Przedszkole przyszłości Nursery Fields Forever
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Okazuje się, że coraz więcej dzieci mieszkających w miastach nie ma świadomości tego, że mleko pochodzi od zwierząt, a kukurydza czy groszek zanim trafią do puszki, rosną na polu… A przecież dzieci to urodzeni odkrywcy! Mają wrodzoną ciekawość natury i doskonałą intuicję.

Opierając się na tych cechach, grupa włoskich architektów pod nazwą aut—aut wymyśliła projekt Nursery Fields Forever – przedszkole przyszłości w którym łączy się naukę natury i techniki w sposób praktyczny.

Jest to mini organiczne gospodarstwo rolne w którym dzieci mają uczyć się uprawiać i zbierać jedzenie.

aut_aut przedszkole przyszłości
źródło: www.aut–aut.it

Praca z ziemią, przyrodą i zwierzętami ma stymulować ich rozwój fizyczny, społeczny i emocjonalny.

Szkoła nie ma podziału na sale lekcyjne, wszystko opiera się o naturalne cykle związane z przyrodą i zadaniami koniecznymi do wykonania. Dzieci mają uczyć się szacunku do natury, wspólnoty ludzkiej i miejsca swojego życia.

Nursery Fields Forever projekt edukacyjny
źródło: www.aut–aut.it

Autorzy projektu uważają, że takie przedszkole przyszłości będące hybrydą tradycji i nowoczesności to miejsce w którym dzieci będą w stanie w pełni realizować swój potencjał.

A co Wy o tym myślicie?

zdjęcia: aut–aut

Przeczytajcie też:

Małgosia Corvalan

Producentka filmowa (m.in. „Młode wilki“), która zamieniła plan i premiery filmowe na dres i biurko z komputerem, a mieszkanie w Warszawie na domek na wsi, 6 psów i 2 koty. Gdy nie siedzi w Mieście Dzieci, zajmuje się zielarstwem, warsztatami psychologicznymi i podróżami. Ma dwójkę już nastoletnich dzieci – Michelle i Markusa – oboje w edukacji domowej.

TUTAJ zobacz zielarski Instagram.

malgosiac@miastodzieci.pl
kom. 601 24 25 01