Zimowe krajobrazy – prosta zabawa plastyczna

Zimowe krajobrazy – prosta zabawa plastyczna

prosta zimowa zabawa plastyczna
Zima trwa, ale za oknem wcale nie jest biało? Pora wziąć sprawy w swoje ręce! Zapraszamy do obejrzenia naszego instruktażu wideo, w którym pokażemy Wam, jak stworzyć magiczny krajobraz pełen fantastycznych, śnieżnych zasp i bajkowych płatków śniegu. Do dzieła!

Do wykonania tego projektu potrzebujemy:
– kolorowego papieru (najlepszy będzie blok techniczny),
– nożyczek,
– płatków kosmetycznych (do kupienia w drogeriach),
– kleju w sztyfcie,
– kolorowych mazaków,
– (opcjonalnie) kolorowych bibułek.

Jak stworzyć z dziećmi zimowy krajobraz plastyczny?prosta zabawa plastyczna zima

1. Przy pomocy nożyczek, kolorowy papier w wybranych przez siebie kolorach potnij na różnej wielkości prostokąty. (Jeśli posiadasz bibułkę, powtórz ten krok i ponownie wytnij prostokąty różnych rozmiarów z wybranych kolorów bibułki).

2. Płatki kosmetyczne przetnij na połówki. To będą nasze “zaspy śnieżne”, a więc ich ilość zależy od tego, jak bardzo sroga będzie zima na Twoim obrazku!

3. Z kolorowego papieru, według własnej inwencji twórczej, możesz wyciąć również inne elementy, które wzbogacą Twój krajobraz. My wybraliśmy drzewka – na filmie zobaczysz, jak je wyciąć.

4. Pora na aranżację krajobrazu! Na kolorowej kartce z bloku technicznego ułóż swoje duże prostokąty (budynki), małe prostokąty (okna i drzwi) i płatki kosmetyczne (zaspy śnieżne).

5. Jeśli czujesz, że Twój obrazek jest ułożony we właściwy sposób, możesz rozpocząć przyklejanie swoich elementów do kartki przy użyciu kleju w sztyfcie.

6. Ostatnim etapem są dodatki! Korzystając z kolorowych flamastrów, dorysuj okna, klamki, padający śnieg lub inne elementy krajobrazu. Liczy się Twoja kreatywność! Więcej inspiracji znajdziesz w naszym instruktażu wideo.

Twój magiczny zimowy krajobraz jest gotowy! Teraz pozostaje tylko znaleźć dla niego odpowiednie miejsce na ścianie Twojego pokoju lub oprawić w ramkę i wręczyć bliskiej osobie w prezencie.

Podpowiadamy, że taki obrazek może być świetnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka!

Zapraszamy do obejrzenia także innych filmików instruktażowych, w których pokazujemy, jak wykonać inne zabawy na zimowe dni, prezenty dla bliskich, i nie tylko! 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie