UD

Wielkanocna ozdoba na patyku

Ozdoby wielkanocne na patyku jajka z materiału

Takie materiałowe pisanki nie są trudne do zrobienia. Wystarczą kawałki materiałów (mogą być różne) i odrobina cierpliwości. 

Na początek przyda się także szablon jajka (ok. 10 cm) narysowany na kartce i wycięty, od którego będziemy odrysowywać kształty na materiale. Taki szablon można stworzyć samodzielnie lub pobrać gotowy np. TUTAJ

Wycięte z materiałów kształty jajek trzeba teraz zszyć. Można zrobić to maszyną do szycia – w takim przypadku składamy materiały prawą stroną do środka i obszywamy je stopką ok. 0,5-0,7 cm od krawędzi. Nie doszywajcie do końca. Materiał trzeba będzie przecież wywinąć na prawą stronę (pomoże w tym np. ołówek lub końcówka pędzelka), włożyć do środka watę i patyczek. Potem trzeba będzie już tylko ręcznie zaszyć tę dziurkę.

Jeśli pod ręką nie ma maszyny do szycia, można „pisanki” obszyć ręcznie. W takim przypadku polecamy nitkę o kontrastowym kolorze! Tutaj także przed całkowitym zszyciem dwóch kawałków materiału, wkładamy do środka watę, kawałki materiałów lub inny „wypełniacz”, który jest pod ręką. Potem długi patyczek do szaszłyka i zaszywamy całość. 

Jajkom można doszyć kokardki lub czapeczki albo nakleić na nie gotowe ozdoby wielkanocne. 

Uwaga! Jeśli jajeczka zamierzacie dodatkowo ozdabiać (np. kształtami wyciętymi z innych materiałów lub gwizdkami z nitki w kontrastowym kolorze) należy je przyszyć jeszcze przed zszyciem dwóch kawałków naszej „pisanki”. 

Tak przygotowane pisanki będą się świetnie prezentować w koszyczku z owsem lub rzeżuchą!

 

 

889 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent