Tablica sensoryczna z jesiennych darów lasu

tablica sensoryczna naturalna
Kolorowe, pełne ciekawych elementów tablice sensoryczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem jeśli chodzi o prezenty dla młodszych dzieci. Stały się modne, ale niewielu dorosłych zdaje sobie sprawę, dlaczego są zabawką wspierającą rozwój dziecka – więcej o zaletach tablic manipulacyjnych TUTAJ.

Tablice sensoryczne można kupić lub zrobić samodzielnie. Wymaga to jednak sporo pracy i czasu chociażby do zgromadzenia przedmiotów, które mają się na tablicy znaleźć. Okazuje się, że tablicę wspomagającą sensorykę można też przygotować w wersji „na szybko”.

Wartością dodaną jest tu rodzinny spacer po lesie czy parku i wyszukiwanie skarbów jesieni, które mogą się na takiej sensorycznej makiecie znaleźć. Chodzi o to, żeby umieścić na niej przedmioty o różnych kształtach, kolorach i, przede wszystkim, różnych fakturach – szorstkie, gładkie, miękkie, twarde, szeleszczące przy dotyku itp.

Oprócz przedmiotów, które znajdziecie w lesie, można wykorzystać także kolorowe piórka czy muszelki lub kamyki przywieziona znad morza. Można wykorzystać ziarna grubszej kaszy lub soczewicę. Przyda się też gładki kawałek tektury lub duża taca, która posłuży za podstawę tablicy oraz klej do klejenia na gorąco.tablica sensoryczna naturalna

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Wykonanie tablicy sensorycznej inspirowanej skarbami lasu jest proste. Przedmioty naklejamy na tekturę według swojego upodobania, mogą być pogrupowane tematycznie, albo właśnie rozłożone w przypadkowej kolejności na tablicy. Dziecko głaszcząc, dotykając, ściskając, badając powierzchnię poszczególnych przedmiotów trenuje zmysł dotyku i jednocześnie usprawnia komunikację ręka – mózg, co ma ogromne znaczenie dla rozwoju motoryki. Oczywiście zabawę z tablicą sensoryczną możecie wzbogacać o naukę nazw poszczególnych przedmiotów, albo zadania typu znajdź coś twardego, czerwonego, okrągłego. Nauka przez zabawę to najefektywniejsza nauka. Powodzenia!

529 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent