UD

Świąteczna kartka z choinką

Jak zrobić kartkę świąteczną z dziećmi DIY

Są dwa sposoby na zrobienie takich klimatycznych kartek na święta.

Pierwszy – znacznie łatwiejszy i szybki to zakup gotowej maty sizalu, tkaniny jutowej albo siatki fibry (to materiały używane w kwiaciarniach, dostępne w internetowych sklepach florystycznych i na allegro).

Z takiego materiału wystarczy wyciąć kształt choinki lub gwiazdki i przykleić go na kolorowy karton, który wcześniej zginamy na pół. Materiał przyklejamy do kartki za pomocą kleju typu magic. Potem możemy dodać jeszcze akcenty ozdobne – cekiny, koraliki czy zieloną gałązkę. Wpisujemy życzenia i gotowe!

Drugi sposób wymaga nieco zachodu.

Czy znacie metodę String Art? Potrzebny będzie kawałek deski, nitka i gwoździki. Na desce rysujemy kształt choinki lub gwiazdki i wbijamy gwoździe. Oplatamy je nitką jak na poniższym filmie. 

Gdy konstrukcja jest już gotowa, smarujemy ją krochmalem (przepis na krochmal TUTAJ) lub klejem typu vikol. Czekamy aż wyschnie i obcinamy lub wyjmujemy gwoździki. W ten sposób powstanie sztywny kształt z nitki, który potem możemy nakleić na naszą kartkę. A potem oczywiście ozdoby i życzenia.  Kolorowej zabawy!

 

668 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent