Weleda
Weleda Baby

Pory roku na drzewie – zabawa edukacyjna

zabawa edukacyjna o porach roku
Wiosna, lato, jesień, zima… Pory roku wyznaczane przez cykle przyrody są wdzięcznym tematem zajęć edukacyjnych w przedszkolach i szkołach. Dzieci zazwyczaj uczą się o każdej z nich osobno, a my proponujemy zabawę plastyczną związaną z czterema porami roku jednocześnie. A gdzie najlepiej widać zmieniające się pory roku? Oczywiście na drzewach!

Dlatego proponujemy stworzenie drzewa, na którym po złożeniu i sklejeniu będzie można obserwować wiosnę, lato, jesień i zimę. To pomysł na zabawę w grupach (wtedy każde dziecko zajmuje się inną porą roku) albo w zaciszu domowym. Przygotujcie farby, nożyczki, patyczki do uszu i klej. Zapraszamy do zabawy!

Żeby zrobić wielokolorowe drzewo potrzebne będą 4 wydrukowane, takie same szablony drzewa – przygotowaliśmy kilka gotowych szablonów do wyboru:

Wybrany szablon drukujemy w 4 egzemplarzach i każdy kolorujemy inną porą roku. Można najpierw farbami pomalować jaśniejsze tło:
– jasno niebieskie na zimowe drzewo
– zielone na wiosnę
– różowe na lato
– pomarańczowe na jesień
i po wyschnięciu pędzelkiem lub patyczkiem do uszu nanosić białe płatki śniegu, zielone i rude liście, kolorowe kwiaty.  Nie zapomnijcie też o brązowym pniu!

Gdy rysunki wyschną, każdy drzewo składamy na pół w pionie rysunkami do środka, a poszczególne drzewa sklejamy ze sobą „plecami” – jak na zdjęciu:pory roku zabawa plastyczna

Drzewo symbolizujące wszystkie pory roku jest już gotowe! Ciekawe, którą porę lubicie najbardziej.

784 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent