Aniołek ze sznurka

Aniołek ze sznurka jak zrobić zabawy dla dzieci

Tą techniką możemy wykonać bardzo dużo różnych ozdób choinkowych. Aniołki, dzwoneczki czy sznurkowe choinki. Zmienia się tylko kształt. Sposób wykonania pozostaje ten sam. Spróbujcie!

Materiały do zrobienia aniołka ze sznurka:

– okrągły tekturowy talerzyk (od jego wielkości zależy wielkość aniołka) lub koło wycięte z kartonu
– nożyczki
– sznurek
– klej typu Vikol (najlepiej pistolet z klejem na gorąco)
– kuleczka ze styropianu
– wykałaczka/patyk do szaszłyków

Jak wykonać aniołka ze sznurka:

Okrągły talerzyk przecinamy na pół i zwijamy go w stożek, który sklejamy – w ten sposób powstaje tułów aniołka. Smarujemy go od dołu klejem na gorąco i dokładnie owijamy tułów aniołka. Nie owijamy stożka do samej góry, ponieważ czubek trzeba będzie odciąć, by zrobić miejsce na główkę aniołka. 

Po odcięciu rożka, w powstały otwór wkładamy wykałaczkę, na której umieszczamy kulkę styropianową (głowę aniołka). Teraz czas na przyklejenie sznurkowych włosów. Można je rozpuścić, zrobić kucyki lub warkoczyki. Nie zapomnijcie dorysować aniołkowi buzi i oczu!

Do zrobienia rączek potrzebujemy dwóch kawałków sznurka tej samej długości, które przyklejamy z dwóch stron tułowia. Można je też skleić po środku razem i dokleić gwiazdkę. Będzie wyglądało jakby aniołek ją trzymał. 

Skrzydła możecie zrobić na dwa sposoby: wyciąć je z kolorowego papieru lub materiału (czy filcu) i dokleić do pleców aniołka, albo zrobić je z dwóch kawałków sznurka. Kleimy ze sobą końce każdego sznurka (kształt skrzydła) i doklejamy do aniołka. 

Sukienkę aniołka można ozdobić przyklejonymi kolorowymi guzikami gwiazdkami czy kokardkami. 

Zobaczcie na filmie jak zrobić aniołka ze sznurka:

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie