Proste ozdoby choinkowe z filcu

Ozdoby choinkowe z filcu jak zrobić

Srebrzysty księżyc, zielona choinka, kolorowy prezent… Takie ozdoby zrobione przez domowników sprawią, że choinka nabierze jeszcze większego uroku.

 

Jeśli  posiadacie małe lub większe kawałki filcu, możecie je wykorzystać przy tworzeniu świątecznych dekoracji na choinkę. Oprócz filcu przyda się też biały i kolorowy papier lub tektura, igła i nitka, klej, nożyczki i sznurek do zawieszenia na choince. 

Najpierw trzeba przygotować szablony z papieru – na kartce narysujcie kształt choinki, gwiazdkę, aniołka, bombkę… Wytnijcie je, a potem odrysujcie te same kształty na filcu. Następnie trzeba będzie wyciąć filcowe ozdoby i zrobić otwory (można spróbować dziurkaczem), przez które przewleczecie sznureczek do zawieszenia na choince.

Niektóre z nich możecie przykleić na – przygotowane wcześniej – tekturowe szablony o tym samym kształcie. Inne obszyć kolorowymi nitkami.  Do wyciętych świątecznych kształtów można także doszyć lub dokleić gotowe gwiazdki, koraliki lub inne ozdoby.  Możliwości jest całe mnóstwo! 

Takie ozdoby będą się wyjątkowo prezentować na każdej choince.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie