Weleda

📅 piątek 13.01.2023 do niedziela 15.01.2023
🎫 6zł
Zimowe feriowanie w Muzeum Miasta Łodzi – oferta dla grup zorganizowanych
Podczas tegorocznych ferii zimowych Muzeum Miasta Łodzi zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-12 lat na różnorodne atrakcje dostępne w siedzibie głównej – Pałacu Izraela Poznańskiego oraz na wystawie „Muzeum Sportu. Szybciej, wyżej, mocniej”, prezentowaną w Zatoce Sportu. Podczas zajęć poznamy sekrety jednego z najpiękniejszych łódzkich pałaców oraz tajemnice, które kryje przeszłość naszego 600-letniego miasta! Nie zabraknie również sportowych wyzwań oraz inspirujących historii łódzkich sportowców.

CZASOdźwięki i MIASTOlodie – lekcja muzealna

O czym śpiewa miasto? Czy możemy usłyszeć dźwięki przeszłości i melodie charakterystyczne dla fabrycznej Łodzi? Wyruszcie wraz z nami w podróż w czasie, by usłyszeć odgłosy łódzkich podwórek, gwar ulicy Piotrkowskiej i huk maszyn. Nadstawcie uszu i wytężcie słuch! Podczas specjalnej, feriowej lekcji muzealnej odsuniemy na bok inne zmysły, by wyciszyć się, zrelaksować i skupić się na otaczających nas dźwiękach.

Z łódeczki Łódź – warsztat

Jak rodzi się i dorasta miasto? Kto pomaga mu w rozwoju? Podczas feriowych warsztatów spojrzymy na Łódź: poznając jej charakterystyczne cechy, szczególne elementy wyglądu oraz historię przemiany od maleńkiej osady do wielkiej metropolii. Odkryjemy bogatą symbolikę związaną z przeszłością naszego miasta i stworzymy techniką origami wspaniałe prace plastyczne podkreślające łódzki charakter.

Czy i jak motywować dzieci

Zajęcia dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) należy wcześniej zarezerwować w Dziale Edukacji. Dla osób indywidualnie zwiedzających Muzeum Miasta Łodzi w okresie zimowych ferii wraz z biletem wstępu dostępny będzie do odebrania pakiet edukacyjny pt. “O czym śnią przedmioty”, dzięki któremu będzie można poznać pałacowe wnętrza szlakiem najciekawszych eksponatów.

Koszt: 6,00 zł (bilet ulgowy), 1,00 zł(bilet dla opiekuna grupy)
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl
Zapisy prowadzi Dział Edukacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00