Królik i Misia

Zima 2016

📅 wtorek 19.01.2016 do piątek 29.01.2016

Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku (start: godz. 12.15).

Wstęp w cenie 8 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 61 85 68 136.

Szczegółowy harmonogram oraz regulamin zajęć tutaj

Program Ferii w Muzeum realizowany jest w gmachu głównym Muzeum oraz oddziałach: Wielkopolskim Muzeum Wojskowym, Muzeum Historii Miasta Poznania oraz Muzeum Etnograficznym.

Najbliższe zajęcia:

19 stycznia, g. 12.15 W świecie Arcy – dziełek. Zajrzymy do zakątków muzealnych, w których poznamy podstawowe tematy malarskie: portret, martwą naturę, pejzaż i inne, aby zaraz potem tworzyć własne dzieła. A wszystko po to, żebyśmy mogli poznać jak rozmaity jest świat sztuki.
Miejsce: Muzeum Narodowe, Al. Marcinkowskiego 9

20 stycznia, g. 12.15 Sztuka Bali – trzy odsłony. Baśniowe wyprawy do Indonezji. Zobaczymy skarby wystawy pt. Sztuka Bali, opowiemy o zaczarowanych tkaninach oraz zaprosimy do indonezyjskiego świata bajek i mitów w wykonaniu Grupy Baśnie Właśnie z Poznania.
Miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul. Grobla 25 (wejście od ul. Mostowej)

21 stycznia, g. 12.15 Symbole miasta. Koziołki, piękny budynek poznańskiego ratusza, rogale świętomarcińskie, herb – czy coś je ze sobą łączy? Tak! Wszystkie one są symbolami Poznania! Podczas zajęć będzie możliwość przypomnienia ich sobie i poznania na nowo!
Miejsce: Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu, Stary Rynek 1

Szczegóły kolejnych spotkań znaleźć można w Kalendarium

Ferie w Muzeum trwają do 29 stycznia br.

fot. MNP