Królik i Misia

Zawody wspinaczkowe przez Galerią Krakowską

📅 sobota 28.07.2012 do niedziela 29.07.2012
Zawody wspinaczkowe przez Galerią Krakowską

Wspinaczka jest jedną z bardziej popularnych i prężnie rozwijających się dyscyplin sportu. Powstające w miastach ściany wspinaczkowe nie tylko stanowią możliwość treningu dla doświadczonych wspinaczy, ale także dają szansę osobom początkującym, nie mającym dotychczas żadnej styczności ze wspinaniem możliwość sprawdzenia się bez konieczności wyjazdu w góry. Dostrzegając zapotrzebowanie na tego typu aktywność wśród młodych ludzi, organizatorzy tegorocznej Juliady postanowili włączyć wspinaczkę do dyscyplin Młodzieżowego Festiwalu Sportu.

Adrenalinę towarzyszącą górskim wspinaczkom będzie można poczuć już w najbliższy weekend na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Podczas organizowanych w tym czasie zawodów krakowanie zmierzą się w dwóch konkurencjach: wspinaniu na czas oraz na stopień trudności. W sobotę, o wygranej zadecyduje najkrótszy czas pokonania ściany, w niedzielę natomiast rozegrana zostanie kategoria na stopień trudności, w której nagrody otrzymają zdobywcy najwyższych punktów ściany. Wspinaczka na trudność to konkurencja, w której liczy się wytrzymałość zawodnika i technika wspinania. Trzeba umiejętnie rozłożyć siły na długiej drodze i odpowiednio zaplanować odpoczynki.

Zawodom towarzyszyć będą pokazy Andrzeja Mecherzyńskiego – Wiktora, Mistrza Polski w boulderingu, który ma na koncie szereg sukcesów sportowych, w tym tytuł Wicemistrza Świata Juniorów na czas oraz tytuły Mistrza Polski we wszystkich trzech konkurencjach wspinaczki sportowej.

Krakowian, którzy do tej pory nie mieli styczności ze wspinaczką i chcieliby zapoznać się z tą dyscypliną zapraszamy przed Galerię 30 i 31 lipca 2012 roku, w godzinach 11.00 -19.00, kiedy ściana zostanie otwarta dla wszystkich chętnych.
Rozgrywki odbywać się będą według poniższego harmonogramu:

Zawody we wspinaniu na czas – 28.07.2012r.:
• eliminacje grupy młodszej godz. 11:10 – 12:50
• finały grupy młodszej godz. 13:10 – 14:45
• eliminacje grupy starszej godz. 15:20 – 16:50
• finały grupy starszej godz. 17:15 – 18:45

Zawody we wspinaniu na trudność – 29.07.2012r.:
• eliminacje grupy młodszej godz. 11:10 – 12:50
• finały grupy młodszej godz. 13:10 – 14:45