Weleda

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego
📅 sobota 19.03.2022
Zajęcia dla dzieci – Biblioteczna Akademia Niemowlaka i Malucha
Zapraszamy na zajęcia dla dzieci!

Grupa najmłodsza (wiek dzieci: 6 miesięcy – 1,5 roku): Biblioteczna Akademia Niemowlaka – Zaczarowani „Wiosną” A. Vivaldiego będziemy się bujać w kolorowych chustach, rozganiać chmury kolorowymi piórkami i wsłuchiwać się w różne rytmy, piosenki i sami do nich zagramy. Będziemy przywoływać wiosnę i żegnać zimę…

Grupa średnia (wiek dzieci: 1,5 roku – 3 lata): Biblioteczna Akademia Malucha – Kolorowo będziemy się witać, poznawać różne oblicza muzyczne pogody marcowej przeplatając to wierszami o wiośnie… Nauczymy się śpiewać piosenki wiosenne i tance rytmiczne… Aby poczuć wiosnę użyjemy wszystkich możliwych rekwizytów – chusty, piórka, bańki i oczywiście, instrumenty!!!

Grupa najstarsza (wiek dzieci: 6 – 7 lat); Stare i Nowe Spotkania bajkowe – Będziemy nie tylko wesoło i kolorowo śpiewać i tańczyć, ale także spróbujemy nasze emocje związane z różnymi nastrojami marca przełożyć na papier. Narysujemy wiosnę, ale wiosnę w marcu czyli taką jak w przysłowiu : „w marcu jak w garncu”. Przeczytamy również wiersze o wiośnie i spróbujemy się dowiedzieć co znaczy to przysłowie o marcu?!

Jeżeli nie uczestniczyliście jeszcze w naszych zajęciach to prosimy o wypełnienie poniższego formularza, natomiast stałych bywalców prosimy o sprawdzenie skrzynki mailowej.

Dział Pracy z Dziećmi / Biblioteka Siedmiu Kontynentów
Parter Biblioteki