Weleda

Kościelna 11
📅 piątek 16.07.2021
Zaczarowane kadry – kreatywne zajęcia dla dzieci. Sosnowiec
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza na niecodzienne zajęcia dla dzieci, rozwijające ich wyobraźnię, kreatywność i pomysłowość – „Zaczarowane kadry”. Zajęcia odbędą się w Świecie Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki w piątek 16 lipca 2021 o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Podczas pandemii koronawirusa, gdy niemal wszystkie muzea na świecie były zamknięte, a ludzie nie mogli wychodzić z domów, w internecie pojawiła się nowa zabawa, polegająca na odtwarzaniu i interpretowaniu znanych dzieł sztuki w domowym zaciszu przed obiektywem aparatu, a następnie publikowaniu fotograficznych dzieł w mediach społecznościowych. Miłośnicy sztuki dzięki własnoręcznie przygotowanym kostiumom, scenografiom i charakteryzacji na krótką chwilę przeobrażali się w postacie z obrazów Van Gogha, Matejki i Delacroixa. My namówimy na podobną zabawę dzieci biorące udział w wakacyjnym projekcie, ale zamiast słynnych obrazów, wspólnie zinterpretujemy nasze ulubione ilustracje z książek. Zdjęcia upamiętniające nasze kreatywne zabawy opublikujemy w mediach społecznościowych biblioteki i kto wie – może ktoś zechce pobawić się w ten sposób w domu…?

Szczegółowy program „Akcji-ilustracji, czyli kreatywnego lata z biblioteką” można znaleźć na www.biblioteka.sosnowiec.pl

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Księgarnia Bookszpan Sosnowiec, Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu.

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Kultura Gniewu, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Wydawnictwo Media Rodzina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.