Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +

zabawy, imprezy dla dzieci

📅 poniedziałek 07.02.2011 do poniedziałek 21.02.2011
zabawy, imprezy dla dzieci

Stawiamy na wyobraźnię i naturalną umiejętność dzieci do wchodzenia w magiczny świat. Jaka jest ulubiona książka solenizanta? Co lubi? Kim chciałby zostać w przyszłości? O czym marzy? Przygotujemy scenariusz urodzin specjalnie dla niego.

Gwarantujemy pozytywną energię i wspaniałą przygodę.
Dla rodziców mamy wygodne kanapy, fotele przy kominku, pyszną kawę, aromatyczną herbatę, coś do przekąszenia i dobrą książkę.

HUCZNE URODZINY
Wstęp do kawiarni za okazaniem zaproszeń.
Czas trwania: 2 godz.
Pierwsza i ostatnia sobota miesiąca w godzinach 11.00 – 13.00 lub 16.00 – 18.00, niedziele 16.00 – 18.00

CENA: 800 zł

Pakiet urodzinowy do 15 dzieci i 18 osób
dorosłych:
animator
dekoracja sali
prezent dla jubilata
upominki dla dzieci
Zdjęcie pamiątkowe, cyfrowe

Dodatkowa opłata za kolejne dzieci: 50 zł/dziecko
+rodzic. Przy większej ilości dzieci rekomendujemy
zatrudnienie drugiego animatora.

URODZINY KAMERALNE

Czas trwania: 2 godz.
Każdy weekend, dowolne godziny, rezerwacja części kawiarni i kącika dla dzieci.

Pakiet urodzinowy dla 8 dzieci:
animator
dekoracja sali
upominki dla dzieci
Zdjęcie pamiątkowe, cyfrowe

PRZYKŁADOWE SCENARIUSZE

URODZINKI LITERACKIE:
Zawsze punktem wyjścia jest wybrana książka lub jej fragment, np.:
“Miasteczko Mamoko” –  budujemy miasteczko, robimy mieszkanców, wymyslamy o nich historie itp.
”Maleńkie królestwo królewny Aurelki” – przebieramy się, uczymy dworskich tańców, budujemy wieżę z której
widać całe królestwo lub zamek z kartonów I pudełek, spisujemy księgę królestwa, prawa I obowiązki
Mieszkańców, filozofujemy
“Pipi Pończoszanka” wyruszamy z Pipi w świat, szukamy skarbów, smakujemy samodzielności i pięknej przyjaźni
Konstruowanie maszyny czasu z Michałem Ende.
Czy lepiej jest tam, gdzie nas nie ma? – filozofowanie z Tygryskiem I Misiem z książek Janoscha
Pisanie listów z Florką.

I wiele wiele innych…

KARUZELA DOOKOŁA ŚWIATA/ TEMATYCZNE:
Francja: warsztaty kulinarne lub pokaz mody, wycieczka do Luwru i poznanie słynnych malarzy, malowanie obrazów
Indie: stroje i tańce hinduskie,
Hawaje: przygotowywanie naszyjników, tańce hawajskie, delfiny, “pływanie na desce”
Chiny: jedzenie pałeczkami, chińskie kapelusze, zwiedzanie palcem po mapie
Państwa afrykańskie: safari, dżungla, tańce afrykańskie, gra na bębnach, wycieczka na pustynię

TEATRALNE
W ciągu 2 godzin zabawy opracujemy i przygotujemy mini-spektakl, ktory na koniec przedstawimy rodzicom/
opiekunom. Pierwsza godzina poświęcona będzie  przygotowankoiu tekstu (gotowe-znane, albo dzieci
wymyslają), role (kto od obslugi swiatla, kurtyny, kto mowi itp.), sceny, ruch sceniczny. Następna: szykowanie
strojów (umownie lub wyraziscie, w zaleznosci od materialow), scenografii, światla.
Np. pr zedstawimy ZEGAR (1.dzieci uczą się kolejności mowienia kolejnych sekwencji: BIM-BOM-BOM- DRRRYŃ- DYŃ + układ osób na scenie, gest sceniczny (udajemy wskazówki, dzwonek budzika, albo wahadło), podział scen; 2. przećwiczenie. 3. szykowanie strojów/ ew.muzyki. 4. szykowanie scenografii).
FOTOGRAIA– dzieci soba pokazują ujęcia/klatki, na koniec formują się w ramkę, a w srodku część z nich pokazuje jakas scenę ustaloną (np. z tortem – potem to ′ozywa′ i można spiewac 100 lat już NAPRAWDĘ;) )
wersje  mogą być dla starszych w stylu kabartowym bardziej albo powaznym, dla maluchów- bardziej a la rytmika albo pacynki- robienie prostych wspólnie itp.

TEMATYCZNE

Kosmos, np.: budujemy rakiety, lecimy na inne planety I zdobywamy punkty w grze

Smoki, np.: szukamy jaj smoczych (balony- trzeba je pęknac, w srodku są wskazówki do dalszej przygody- np.
kawalki puzzla ze smokiem-dzieci je układają, czegoś się dowiadują itp.); potem dalej—> wymyslają imiona dla
smoka, którego zrobią z CZEGOŚ (pacynka, albo rysunek). Lepimy smoki z masy solnej/ modeliny na pamiątkę

EKSTRA ATRAKCJE

Dodatkowy animator – 100 zł