Z piłką w świat

📅 środa 02.03.2011 do wtorek 08.03.2011
Z piłką w świat

Szukasz miejsca, gdzie Twoja pociecha zrozumie zasady współpracy i towarzyskości, a przy okazji z nauki tej czerpać będzie wielką frajdę? Słyszałeś już o Socatots? Jeśli nie, to zapewne w najbliższym czasie dowiesz się o piłkarskich maluszkach od sąsiadów mających dzieci w podobnym wieku albo od swoich pociech, które już wkrótce przyniosą wieść o Socatots z przedszkola.

Pytasz czym jest Socatots i jakie korzyści wynikają z uczestnictwa dzieci w zajęciach? Socatots to niemal same zalety. To zajęcia ogólnorozwojowe, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, i to już od 6. miesiąca życia. Dzieci poprzez uczestnictwo uczą się partnerstwa oraz szacunku wobec siebie nawzajem. Maluchy nie tylko aktywnie uczestniczą w zajęciach ruchowych, których jednym z elementów jest piłka nożna, lecz rozwijają się intelektualnie, poprzez uczestnictwo w zabawach zawierających elementy edukacyjne. Dzieci uczą się liczyć, rozróżniać kształty, kolory i literki.

Zajęcia prowadzone są przez najlepiej przygotowaną do tego kadrę. Nasi nauczyciele to osoby z odpowiednim zapleczem edukacyjnym, absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, Instytutu Kultury Fizycznej, czy Pedagogiki, którzy dodatkowo uzupełniali swoją wiedze i zdolności na wszechstronnych szkoleniach. Wszystko po to, aby jak najlepiej urzeczywistniać program i założenia Socatots. Nasi pracownicy doskonale wiedzą jak pracować z dziećmi w wieku przedszkolnym, poza tym zajęcia przebiegają według ustalonego programu, którego czas dostosowany jest do wieku, potrzeb i możliwości maluszków.

Sam program ma autorski charakter i oparty jest na czterech podstawowych zasadach, których głównym ogniwem jest dziecko, jego rozwój oraz relacje z najbliższymi osobami i otoczeniem. Socatots spełnia kryteria EYFS (Early Years Fundation Stage), czyli formalnego spisu zasad, jakimi powinny charakteryzować się wszystkie programy edukacyjne dla dzieci do piątego roku życia w Wielkiej Brytanii. Uznaliśmy, że zasady te doskonale sprawdzają się także na gruncie polskim, dlatego wprowadziliśmy je do naszych standardów i stosujemy w codziennej praktyce.

Całe wyposażenie programu Socatots zostało zaprojektowane specjalnie dla najmłodszych i spełnia najsurowsze standardy bezpieczeństwa. Piłeczki użyte w zabawie są dużo mniejsze niż te dla większych dzieci, również inne przedmioty pomocne podczas zajęć posiadają wszelkie niezbędne atesty.

A co podczas zajęć robisz Ty? Dużą wagę przykładamy do fakty, że rodzice w zabawie Socatots pełnią ważną i aktywną rolę. Od dziś rodzic nie jest już tylko biernym obserwatorem. Jest aktywnym uczestnikiem. Dzieci biorące udział w zajęciach tworzą niewielkie grupy a zawsze obok obecni są rodzice. Są w pobliżu, na wyciągnięcie ręki maluszka i czuwają nad prawidłowością wykonywanych przez dziecko zadań, równocześnie bawiąc się razem z nim. Mamy dowody, że czasem potrafią się bawić równie dobrze jak ich własne pociechy. Jeżeli jeszcze wahacie się, to zapraszamy na pierwsze bezpłatne zajęcia pokazowe, gwarantujemy, że po nich wątpliwości mieć już nie będziecie.

Zainteresowana? Przyjdź w najbliższy weekend, 4-6 marca, na Targi Edukacyjne na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Znajdziesz tam stoisko Socatots, znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania i zapiszesz się na sesje prezentacyjną!

Zapraszamy również na www.socatots.pl/poznan