Weleda

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

📅 sobota 26.09.2015 do niedziela 27.09.2015
Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Przez dwa dni specjaliści będą odpowiadać na pytania dotyczące zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i innych zaburzeń metabolicznych, żywienia dzieci, profilaktyki chorób nowotworowych, promocji zdrowia psychicznego oraz profilaktyki uzależnień. Będzie można sprawdzić skład swojego ciała, zmierzyć ciśnienie tętnicze, nauczyć się samobadania piersi oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Jak co roku na głównej scenie odbywać się będą występy artystyczne oraz zajęcia fitness. Przewidziane są także liczne atrakcje dla najmłodszych oraz warsztaty edukacyjne. W ramach IX Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia zapraszamy wrocławskie rodziny do udziału w peletonie rowerowym.

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia to nie tylko badania, edukacja zdrowotna, ciekawe pokazy, peleton rowerowy, akcja honorowego oddawania krwi, liczne stoiska partnerów sportowych, zdrowotnych i edukacyjnych – to także okazja do wygrania atrakcyjnych nagród!

Fakty o VIII Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia (2014 r.):

W peletonie rowerowym wzięło udział blisko 800 osób, dla których przygotowane były pakiety startowe.
W eventach na Wyspie Słodowej wzięło udział około 2000 osób.
Nagrody za wykonanie aktywności prozdrowotnych otrzymało 300 dzieci i 200 dorosłych.
Podczas akcji wykonano ponad 2000 bezpłatnych badań profilaktycznych.
Z konsultacji i porad specjalistycznych skorzystało około 100 osób.

Organizatorem wydarzenia są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach programu "Miasto w Formie".

Termin:
26.09.2015 (sobota), 12.00 do 17.00
27.09.2015 (niedziela), 13.00 do 18.00

Strona programu "Miasto w Formie"