Akademia tańca

📅 niedziela 31.08.2014
Wielki piknik rodzinny w Głownie

Święto Miasta Głowna
Rodzinny Piknik "Bezpieczni na drodze"
koncerty Perfect i Mesajah
atrakcje dla całych rodzin

31.08.2014 r.
miejsce: teren rekreacyjny przy ul. Zgierskiej 8/10, nad zalewem Mrożyczka.

W godz. 15.00-20.00 – Rodzinny Piknik Profilaktyczny pod hasłem „Bezpieczni na drodze”
W programie m.in.:
– zabawy i konkursy dla dzieci w ramach mobilnej Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
– pluszowe miasteczko ruchu drogowego z tzw. autochodzikami dla dzieci,
– pokazy ratownika medycznego oraz instruktaż pierwszej pomocy,
– pokazy w ramach mobilnego toru offroad (z przeszkodami m.in. w postaci rampy o wysokości 8 m,
– pokazy z wykorzystaniem symulatora dachowania,
– pokazy z wykorzystaniem pojazdów typu segwaye,
– konkurs na najlepsze hasło promujące bezpieczeństwo ruchu drogowego i trzeźwość,
– wesołe miasteczko, animacje i konkursy dla dzieci (malowanie buzi, konkursy sprawnościowe, balonowe zoo, wielkie bańkowanie, szczudlarze itp.),

Na pikniku obecna będzie m.in. Łódzka Kolej Aglomeracyjna z projektem Eko – Kolej współfinansowanym przez WFOŚiGW w Łodzi. W ramach promowania bezpiecznego i ekologicznego podróżowania koleją, ŁKA przyjedzie do Głowna z mobilnym "wagonem" Ekokolei, w którym uczestnicy pikniku będą mogli poczuć się, jak w prawdziwym pociągu ŁKA, którego regularne połączenia na trasie Łódź – Głowno powrócić mają jeszcze w tym roku.

W godz. 16.00 – 24.00 równolegle odbywać będą się prezentacje i koncerty muzyczne na scenie.

I tak, po podsumowaniu kolejnej edycji ekstremalnego spływu Mroga Trophy 2014 od ok. 16.00-17.00 na scenie zaprezentują się artyści związani z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, m.in. zespół Magister Ninja. AOIA był współorganizatorem ogłoszonego przez nas konkursu muzycznego MROGA – Muzyczne Kreacje 2014. W drodze tego konkursu wyłoniliśmy zespół i wokalistę, którzy 31 sierpnia 2014 zagrają i zaśpiewają na jednej scenie z zespołem Perfect – główną gwiazdą naszej imprezy. Zwycięski zespół – Sound of Silence pochodzi z Łodzi, zaś wokalista – Marcin Makulski – z Żyrardowa.

W godz. 17.00 a 18.00 na scenie koncertowej wystąpi zwycięzca nagrody publiczności w konkursie „Mroga Muzyczne Kreacje 2014” w kategorii zespół. Będzie to zespół Headboad z Głowna.

Ok. godz. 18.00 na scenie rozpocznie się koncert popularnej gwiazdy muzyki reggae Mesajah.

Około godz. 19.30 na scenie koncertowej wystąpi zwycięzca konkursu „Mroga Muzyczne Kreacje 2014” – łódzki zespół Sound of Silence, zaś o 20.30 rozpocznie się koncert muzycznej gwiazdy – Zespołu Perfect. Tegoroczne Święto Miasta zakończy zabawa taneczna z dj, której początek zaplanowano na godz. 22.00.

Przed koncertem Perfect na scenie rozstrzygnięty zostanie konkurs przeprowadzony podczas Rodzinnego Pikniku "Bezpieczni na drodze", w którym nagrodą główną będzie rower elektryczny oraz konkurs Radia Victoria – jednego z patronów medialnych naszego wydarzenia.

ZAPRASZAMY!

www.glowno.pl