Banery Maniek

Wielki finał programu Mali Siłacze na Maty

📅 piątek 07.11.2014
Wielki finał programu Mali Siłacze na Maty

Wielki finał programu "Mali Siłacze na Maty"

W dniu 7 listopada 2014 r. w Hali Sportowej przy ul. Małachowskiego 7 odbędzie się wielki finał programu "Mali Siłacze na Maty".

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zainicjował w dniu 15 kwietnia 2014 r. program "Mali Siłacze na Maty", nad którym oficjalny patronat objął Senator RP, Pan Maciej Grubski. Program ma na celu upowszechnienie sportów walki z elementami zapasów wśród dzieci i młodzieży z łódzkich szkół podstawowych, a w dalszej perspektywie reaktywację i popularyzację zapasów w Łodzi, nawiązując do wielkich zapaśniczych tradycji naszego regionu.

Sporty walki, a zwłaszcza te z elementami zapasów, są dyscyplinami ogólnorozwojowymi, pozytywnie wpływającymi na rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży, sprawdzonymi m.in. w profilaktyce wad postawy. Program "Mali Siłacze na Maty" polega na organizacji cyklu turniejów dla uczniów z roczników 2002-2004 w formie zabaw z elementami zapasów oraz cyklu stałych zajęć prowadzonych przez instruktora zapasów na terenie obiektów MOSiR. Zajęcia odbywały się w godzinach przedpołudniowych i były uzupełnieniem programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Stop zwolnieniom z WF-u", w który wpisują się także inne zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej organizowane przez łódzki MOSiR.

Zajęcia były prowadzone pod kierunkiem doświadczonego zawodnika zapasów, Pana Temistoklesa Teresiewicza, na terenie obiektów MOSiR w różnych częściach Łodzi. Z tego względu program był dostępny dla dużej liczby uczniów – z każdej dzielnicy miasta. Treningi były organizowane na Lodowisku "Bombonierka" przy ul. Stefanowskiego 28, w Hali Sportowej przy ul. Małachowskiego 7 oraz w Hali Sportowej przy ul. Karpackiej 61. Wszystkie zajęcia były oczywiście nieodpłatne.

Do cyklu turniejów w poszczególnych dzielnicach naszego miasta udział zgłosiły 22 szkoły. W drodze eliminacji wyłoniono 12 najlepszych drużyn, które awansowały do wielkiego finału. W tym gronie znalazły się następujące szkoły: SP Nr 45, SP Nr 166, SP Nr 26, SP Nr 40, SP Nr 44, SP Nr 42, SP Nr 174, SP Nr 141 i SP Nr 203.

Dla szkół zakwalifikowanych do finału przewidziano ciekawe nagrody! Zawodnicy zostaną uhonorowani okolicznościowymi medalami, koszulkami oraz gadżetami z UMŁ, a zwycięska drużyna wygra dla swej szkoły profesjonalną, wielofunkcyjną matę zapaśniczą.

Program osobiście wspiera Wiceprezydent Łodzi, Pan Krzysztof Piątkowski.

www.mosir.lodz.pl