Weleda

Palmiarnia Poznańska
📅 niedziela 06.08.2023
Wielki Dzień Pszczół 2023 - wydarzenia w Palmiarni
Wielki Dzień Pszczół 2023 zbliża się wielkimi krokami, poniżej kilka informacji o zaplanowanych na ten czas wydarzeniach w Palmiarni.

6 sierpnia zapraszamy do Pawilonu III Palmiarni na warsztaty z Pszczelarzem. Podczas trwania wydarzenia będzie można poznać tajemnice działania oraz strukturę pszczelej rodziny. Zwiedzający Palmiarnię Poznańską będą mogli dowiedzieć się więcej o pracy pszczelarza, poznać jego strój oraz elementy sprzętu pszczelarskiego. Warsztaty mają za zadanie przypomnieć jak ważną rolę odgrywają pszczoły w naszym ekosystemie i jakie zagrożenia niesie dla nich obecny świat. Wiedzę na temat tych owadów z całą pewnością warto i należy zdobywać, a najlepiej właśnie w otoczeniu roślin!

Natomiast w dniach 4-20 sierpnia zapraszamy na wystawę prac studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu pt. „BEE LOCAL”.

Plakaty przedstawiają graficzną odpowiedź studentów Pracowni Znaku i Identyfikacji na tematy związane z rolą jaką odgrywają pszczoły w naszym najbliższym otoczeniu. Poprzez prezentowaną wystawę chcielibyśmy zainspirować do działań by chronić te niezwykłe owady przed zagrożeniami, które na nie czyhają w obecnym świecie.

Czy i jak motywować dzieci

Zapraszamy!