Trwająca od piątku 18. edycja festiwalu ponownie zabiera widzów w filmową podróż dookoła świata. We Wrocławiu do niedzieli można wciąż zobaczyć kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i produkcji non-fiction, prezentujących olbrzymie zróżnicowanie pod względem miejsc, w których powstały, ale także formy. Na kinowym ekranie pojawią się zarówno filmy pełno- i krótkometrażowe, a nawet animacja oraz serial dokumentalny!
KINO DLA NAJMŁODSZYCH
W weekend w programie nie zabrakło także wyjątkowej PROPOZYCJI DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW W RAMACH DWÓCH SPOTKAŃ AKADEMII DOKUMENTALNEJ OKI DOKI. Projekcje dokumentalne są dla najmłodszych są ważnym oknem na świat – wywołują zdziwienie, poruszenie, czasem niezgodę.
Festiwalowe projekcje i warsztaty to sposób na to, by zaopiekować się tymi reakcjami i pozwolić im wybrzmieć tak, by seans był dla dzieci lekcją empatii, tolerancji i poszerzeniem wiedzy o sobie i świecie. NA OBA SEANSE ZAPRASZAMY DZIECI OD 9 ROKU ŻYCIA ORAZ ICH OPIEKUNÓW.
O EMOCJACH I NATURZE
W sobotę o godzinie 11:00 podczas bloku „TRUDNE EMOCJE – ZŁOŚĆ I SMUTEK” widzowie poznają historie filmowych bohaterów (z filmów „Złość” oraz „Yaren i słońce”) dowiadując się, jakie mają problemy związane z trudnymi emocjami, a także co im pomaga poradzić sobie z nimi. Na warsztatach, będących integralną częścią pokazu, poszukają wspólnie efektywnych sposobów na ochłonięcie i radzenie sobie ze złością i smutkiem. Zagrają też w gry z kartami uczuć i rozwiążą zagadki.
Z kolei w niedzielę o 11:00 dzięki filmowi „SZKOLNY OGRÓDEK” odwiedzą rówieśników z Amsterdamu, którzy sami wysiewają nasiona, podlewają je, chronią przed szkodnikami i świetnie się przy tym bawią. Wrocławscy widzowie zrobią to samo w festiwalowym ogródku po filmie!
Oba spotkania poprowadzi MARTYNA STEC – edukatorka i trenerka w obszarze doskonalenia kompetencji społeczno-emocjonalnych, autorka scenariuszy warsztatów i narzędzi dla nauczycieli z obszaru edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, prowadząca szkolenia i warsztaty z zakresu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy.
SPECJALNY SEANS DLA RODZICÓW Z MALUCHAMI
W niedzielę o 11:30 rozpocznie się także SPECJALNY POKAZ, KTÓRY DOSTOSOWANY BĘDZIE DO POTRZEB RODZICÓW, KTÓRZY ZABIORĄ DO KINA MAŁE DZIECI – dźwięk na sali będzie stonowany, a światło lekko rozjaśnione, dzięki czemu najmniejsi festiwalowicze bez zmartwień będą mogli towarzyszyć swoim opiekunom w kinie. Widzowie zobaczą film „UZALEŻNIENI OD EKRANU” będący analizą coraz bardziej powszechnego uzależnienia od urządzeń elektronicznych i czasów w których smartfon zamienił komputer w lustro, które nas zahipnotyzowało i zmusiło, abyśmy się w nie wpatrywali.
BILETY W SPRZEDAŻY!
Bilety na rodzinne pokazy OKI DOKI kosztują 12 złotych, na pozostałe festiwalowe filmy dostępne są za 14 i 18 złotych (w zależności od godziny seansu). Wejściówki do nabycia są w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego oraz na stronach MDAG.pl i dcf.wroclaw.pl. Bilety dla grup zorganizowanych (szkół) dostępne są za 10 złotych.
Pełny program festiwalu wraz z opisami wydarzeń towarzyszących dostępny jest na stronie MDAG.pl. Partnerem Akademii Dokumentalnej OKI DOKI jest Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej.
DO ZOBACZENIA W KINIE!