Weekend na Poznańskiej – Toruń

📅 piątek 13.12.2013 do sobota 14.12.2013
Weekend na Poznańskiej – Toruń

Zapraszamy w piątek 13 grudnia o godzinie 18:00 na otwarcie wystawy zdjęć autorstwa Mario Betancourt. Zostaną zaprezentowane fotografie z wypraw do Tajlandii i Laosu. Otwarcie wystawy poprzedzi prelekcja poświęcona wyprawom do tych państw.

Natomiast w sobotę 14 grudnia na godz. 11:00 zapraszamy rodziców z dziećmi na poranek teatralny. Tym razem na naszej scenie zagości Teatr Magma ze spektaklem "Fabryka Zabawek".
To spotkanie z Pingwinami, które pracują w Fabryce św. Mikołaja. Pracują dzień i noc, aby zdążyć ze wszystkimi prezentami na czas. Jednak jeden z nich wyraźnie nie ma ochoty dalej pracować. Okazuję się jednak, że to nie z powodu lenistwa i zmęczenia Boże Narodzenie może być zagrożone… Przekonajcie się sami, czy Zły Pingwin jest naprawdę Zły i co na to wszystko powie Św. Mikołaj. Bilet wstępu na spektakl: 8 zł.

Tuż po spektaklu zapraszamy milusińskich na spotkanie z Izą Niewiadomską- Labiak i jej nową książeczką "MOTYLE SĄ TUTAJ NA CHWILĘ". Książka ta zawiera cztery rymowane opowieści przeznaczone dla odbiorcy od 4 do 99 roku życia i jest kontynuacją serii wydawniczej "DLA MAŁYCH I DUŻYCH", w której ukazały się już: "Robaki nie robią draki" i "Na gady nie ma rady". Zamysłem autorki jest wspólne, głośne czytanie dzieci i dorosłych, połączone z oglądaniem i odkrywaniem przekazu ilustracji wykonanych przez autorkę.

Książka "MOTYLE SĄ TUTAJ NA CHWILĘ" przedstawia, w sposób świadomy, świat owadów – motyli, które symbolizują ulotność ludzkiego życia, zaś sama postać najpiękniejszego spośród owadów, podkreśla wyjątkowość każdej jednostki, jej niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju cech wyglądu, osobowości i charakteru. Autorka ukazuje w książce świat współczesny z jego uwikłaniami, różnorodność postaw ludzkich i natury człowieka, siłę i zawiłości jego skomplikowanych uczuć, a także związanych z nimi spełnień, radości i rozczarowań. Najmłodsi odnajdą w każdej opowieści ciekawą przygodę z morałem, opatrzoną kolorowymi rysunkami, które swą "nieskomplikowaną kreską" sprowokują dzieci do podjęcia samodzielnych prób ilustratorskich. Starsi natomiast otrzymają rodzaj bajki ezopowej, która w prosty sposób ukaże im bolączki ludzkiej codzienności, relacji z otoczeniem, osobiste problemy.

Po spotkaniu dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, na których będą mogły polepić w glinie,  masie solnej, wykonać rysunek pastelami oraz spróbować swoich sił w technice akwareli. Na to spotkanie wstęp jest wolny.