Akademia tańca

📅 środa 18.12.2013
Warsztaty z cyklu Tkanina

18.12.13,  środa

Warsztaty rodzinne z cyklu "Tkanina"

Wnętrza III to warsztaty rodzinne z cyklu "Tkanina", czyli kolejna edycja zajęć artystycznych, poświęcona tkaninie dekoracyjnej i użytkowej. Ze względu na zbiory, ekspozycje muzealne oraz charakter niegdysiejszej działalności Izraela Poznańskiego, Muzeum Miasta Łodzi poszerza zakres warsztatów o aspekt historyczny, którego właściwa formą będzie krótkie zwiedzanie wybranych wnętrz pałacowych, pod kątem działalności samej fabryki oraz wykorzystaniu tkaniny jako materiału dekoracyjnego we wnętrzach oraz w ubiorze. Cykl zajęć obejmuje 9 spotkań w trzech odsłonach: WNĘTRZA-URZĄDZANIE-PROJEKTOWANIE/ PROJEKTOWANIE OD ZERA/ MODA-PRZERABIANIE.

Teoretyczna część zajęć będzie miała miejsce na ekspozycji w gabinecie Poznańskiego, zwracając uwagę na aspekt działalności fabryki i proces produkcji tkanin. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób w XIX wieku produkowano tkaniny i jak wygląda obecna działalność zakładów włókienniczych. Podejmiemy temat wzornictwa oraz aplikacji wykorzystywanych do zdobienia.
Uczestnicy poznają klasyczne wzornictwo z XIX wieku oraz wzory tkanin, które funkcjonują do dziś zarówno we wnętrzach jak i w modzie np.: krata, pepitka. W następnej części zajęć zajmiemy się komponowaniem wzorów na tkaninach wykorzystując aplikacje i ozdoby.

Prowadząca: Monika Urbańska

Miejsce: