Weleda

warsztaty rodzinne w Warszawie

📅 piątek 18.06.2010 do sobota 19.06.2010
warsztaty rodzinne w Warszawie
Program 18 czerwca, godz. 14.00-20.00:

LUNETY, AUDIO SPACER 14.00-20.00
LUNETY NA SIEKIERKI – na skwerze Wizytek będą czekać na warszawiaków mobilne lunety prezentujące najstarsze siekierkowskie fotografie ukazujące fragmenty Mokotowa sprzed lat.

WYSTAWY I AUDIOSPACER – wystawa starych fotografii pt. SIEKIERKI – OSADA NAD WISŁĄ oraz obrazów białoruskich artystek Aleksandry Iwanovej i Anny Emelianovej opowiadających historię Siekierek. Na wędrówkę po wystawach uczestnicy zabiorą odtwarzacze mp3 (do odbioru na skwerze Wizytek).

GRY i WARSZTATY dla dzieci, godz. 16.00 – 20.00
Na skwerze Wizytek również najmłodsi znajdą atrakcje dla siebie, zabierzemy ich w podróż po starej Warszawie. Przestrzenna gra podwórkowa SPACER PO SIEKIERKACH oraz warsztaty historyczno-plastyczne pomogą najmłodszym wyobrazić sobie czasy ich dziadków i pradziadków.

Zapraszamy o godz. 16.00 na warsztaty GDZIE MIESZKAM – DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY, o godz. 17.30 – W CO BAWIŁ SIĘ PRADZIADEK?, o godz. 18.30 – WARSZAWSKIE DOMY – JAK DAWNIEJ MIESZKANO.
WERNISAŻ WYSTAWY I SPEKTAKL, Dom Spotkań z Historią

godz. 20.00 – TELEPORT FOTOGRAFICZNY – wernisaż wystawy zdjęć Artura Pawłowskiego. Bazą do wystawy były stare fotografie pozyskane od mieszkańców Mokotowa. W każdym domu, w każdej rodzinie są zdjęcia, które wiążą się z historią, ale też funkcjonują jako indywidualne opowieści i narracje. Właśnie te zdjęcia zostały wykorzystane w projekcie TELEPORT FOTOGRAFICZNY. Bazując na nich Artur Pawłowski sfotografował rodziny bohaterów starych zdjęć w miejscach, gdzie wcześniej te fotografie powstały, używając przy tym rekwizytów i detali sprzed lat. Z powstałych zdjęć i ich historycznych odpowiedników wyłonił się nowy obraz rzeczywistości opatrzony własną opowieścią. Prezentujemy pary zdjęć, a na nich te same osoby, przedmioty lub miejsca. Zmienił się tylko czas, pomiędzy jednym naciśnięciem spustu migawki a drugim minęło 30, 40 czasami 50 lat. Takie zestawienie generuje nowe znaczenia, które często nie pozwalają oderwać wzroku od fotografii.

godz. 20.30 – spektakl KREDENS. Historie prawie prawdziwe, godz. 20.30, Dom Spotkań z Historią.
Spektakl inspirowany historiami, fotografiami, dokumentami, jakie mieszkańcy Siekierek przekazali DOROŻKARNI w ramach projektu KORZENIE SIEKIEREK. Centralnym elementem spektaklu jest duży, kuchenny kredens, pełen wspomnień i wydarzeń. KREDENS.
Historie prawie prawdziwe przygotowali aktorzy TEATRU PO BALU: Magdalena Bauer, Joanna Radecka-Kotowska, Aleksandra Szeska-Plewako, Olaf Rojecki. Inscenizacja: Dariusz Sikorski. Wykorzystano muzykę zespołu LAO CHE.

Program 19 czerwca, od godz. 11.00,
DOROŻKARNIA, ul. Siekierkowska 28:

godz. 11.00 – SPACER PO SIEKIERKACH
Na spacer po Siekierkach wyruszymy sprzed DOROŻKARNI pod opieką Dominika Gadomskiego – doświadczonego przewodnika miejskiego i varsavianisty, który poprowadzi nas szlakiem projektu przestrzennego Siekierkowska mapa miasta.
Siekierkowska mapa miasta zaś to projekt znaków w przestrzeni autorstwa grupy projektowej 137kilo. Znaki zostaną wcześniej umieszczone w miejscach, w których w okresie przedwojennym funkcjonowały ważne dla Siekierek punkty: mydlarnia, fryzjer, magiel itd.

godz. 13.00 – LISTY Z PRZESŁOŚCI – gra miejska
Sprzed DOROŻKARNI wyruszymy w niezwykłą podroż do dawnych Siekierek. To jedyna okazja to poznania miejsc, których już nie ma i takich, które się jeszcze zachowały, do poznania ich niezwykłych historii. Będzie można dotknąć wyjątkowych przedmiotów – tych które się jeszcze zachowały i wysłuchać opowieści mieszkańców pamiętających starą Warszawę.

godz. 11.00 – 17.00 – LUNETY NA SIEKIERKI!, mobilne lunety skierowane na Siekierki, prezentujące stare, siekierkowskie fotografie.

godz. 15.00 – SPACER PO SIEKIERKACH – podwórkowa gra dla dzieci

OŚRODEK DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY