Warsztaty naukowe dla Dzieci w Poznaniu

📅 wtorek 09.11.2010 do niedziela 21.11.2010
Warsztaty naukowe dla Dzieci w Poznaniu
Organizowane przez NTPP niecodzienne spotkania z nauką i zabawą cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców.
Na odbywających się od 3 lat wiosennych i jesiennych edycjach warsztatów pojawiło się dotychczas ponad tysiąc osób. Kolejna impreza edukacyjna Parku, zaplanowana na trzeci weekend listopada br., odbędzie się na terenie Dwujęzycznego Przedszkola „Zaczarowany Park".

Pracownicy przedszkola oraz partnerzy warsztatów przygotowali dla małych i dużych odkrywców szereg atrakcji. Poza znanymi już z lat ubiegłych pokazami interaktywnych robotów, warsztatami chemicznymi, fizycznymi i robotycznymi Małego Inżyniera oraz artystycznymi i ekologicznymi zajęciami dla całej rodzinny Akademii Przyrody, w programie imprezy pojawi się także sporo nowości.

Na przyszłych astronomów czekać będzie niezwykła kosmiczna prezentacja w Mobilnym Planetarium firmy Pasjonaci, a przyszli paleontolodzy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o dinozaurach na specjalnych warsztatach Zaurolandii. Natomiast kadra „Zaczarowanego Parku" zaprasza na baśniowe przygody w języku angielskim, zabawy z językiem chińskim oraz wybuchowe eksperymenty naukowe.

Organizatorzy nie zapomnieli także o małych artystach. Specjalnie dla nich przygotowano zajęcia ruchowe z chustą Klanzy, warsztaty twórcze Mały Picasso oraz specjalny „zaczarowany pociąg do ekspresji".

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, na wybrane zajęcia obowiązują jednak wcześniejsze zapisy telefoniczne bądź mailowe. „Zaczarowany Park" w podpoznańskich Złotnikach czeka na wszystkich zainteresowanych w sobotę i niedzielę w godzinach od 11.00 do 16.00

Szczegółowy program spotkania, mapa dojazdu oraz kontakt do organizatorów można znaleźć na stronach internetowych: www.ntpp.pl

Partnerzy szóstej edycji warsztatów: Mały Inżynier, Akademia Przyrody dr inż. Ewa Czajka, Firma Pasjonaci – Mobilne Planetarium, Park Dinozaurów Zaurolandia, Świetlica Nauki.

Szczegółowych informacji o warsztatach udziela:
Ewa Bujak

Specjalista ds. marketingu i PR
Nickel Technology Park Poznań Sp. z o.o.
tel.: 501 091 690, 61 658 54 82
e-mail: ewa.bujak@ntpp.pl

O NTPP:
Nickel Technology Park Poznań (NTPP)
to pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny, wybudowany w 2006 roku przez firmy Grupy Nickel – PTB Nickel oraz Nickel Development. W Złotnikach koło Poznania na obszarze 33 ha przy wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powstał ośrodek łączący w sobie wyzwania związane z realizacją obiektów specjalistycznych i dedykowanych oraz kompetencje w zakresie transferu wiedzy do biznesu oraz business development. Około 23 tys. m2 powierzchni Parku stanowią wysokiej klasy budynki biurowe oraz hale magazynowe. W funkcjonujących na terenie NTPP firmach pracuje obecnie ponad 700 osób.

Działalność NTPP ukierunkowana jest przede wszystkim na aktywne wspieranie rozwoju branży biotechnologicznej oraz szeroko rozumianego sektora IT. W Parku zlokalizowana została nowoczesna serwerownia – Centrum outsourcingowe BCC , a wśród najemców znajdują się wiodące firmy informatyczne, w tym m.in. Exact Software Poland czy spółki Grupy BCC. W ramach Business Angels NTPP oferuje wsparcie finansowe, prawne i zarządcze innowacyjnych przedsięwzięć oraz zapewnia pomoc w komercjalizacji badań naukowych. W 2011 r. na terenie NTPP powstanie Nickel BioCentrum – współfinansowany z funduszy unijnych nowoczesny ośrodek skupiający polskie i zagraniczne spółki z szeroko rozumianego biosektora. Ma on w przyszłości stać się międzynarodową platformą współpracy firm biotechnologicznych, zespołów naukowych oraz instytucji otoczenia biznesu w zakresie wymiany informacji, wiedzy oraz transferu innowacyjnych technologii.

NTPP oferuje klientom elastyczne warunki wynajmu nowoczesnych powierzchni biurowych, hal magazynowych i w pełni wyposażonych sal konferencyjnych wraz z ich adaptacją do indywidualnych potrzeb. Działającym w Parku podmiotom spółka zapewnia liczne usługi okołobiznesowe: od doradztwa przy pozyskiwaniu funduszy unijnych, przez usługi Data Center i Outsourcingu IT, obsługę i serwis budynków, aż do opieki nad dziećmi w zlokalizowanym na terenie NTPP przedszkolu. Na zlecenie klienta w obrębie Parku możliwa jest również budowa obiektów uniwersalnych i dedykowanych, w tym specjalistycznych laboratoriów czy clean room′ów.

NTPP jest inicjatorem i współtwórcą szeregu przedsięwzięć mających na celu promocję przedsiębiorczości i innowacyjności, m.in. wraz z poznańską firmą ECDF realizuje projekty „STARTup your life" oraz „Wiedza do biznesu", natomiast we współpracy z wiodącą spółką informatyczną Business Consulting Center konkurs „Idź po staż". W 2010 r. Park dołączył także do grona Fundatorów akcji „Zostańcie z nami" – programu stypendialnego dla młodych polskich naukowców prowadzonego przez Fundację Tygodnika „Polityka". Ufundowane przez NTPP stypendium przeznaczone zostało dla najbardziej obiecującego młodego biotechnologia.

W styczniu 2010 r. NTPP otrzymał prestiżowy tytuł „Ten, który zmienia polski przemysł 2009" za stworzenie pierwszej komercyjnej platformy transferu wiedzy do biznesu oraz inicjatywy społeczne podejmowane przez jego twórców.

www.ntpp.pl