Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
Jadzia Pętelka

Warsztaty dla rodziców w Poznaniu

📅 środa 14.05.2014 do czwartek 26.06.2014
Warsztaty dla rodziców w Poznaniu

Tematy spotkań:

1. WIZJA TWOJEGO RODZICIELSTWA – rola rodzica, określenie własnych celów rodzicielskich, wychowywanie szczęśliwego dziecka, wzmacnianie poczuciu własnej wartości u dzieci.

2. TROSKA RODZICA O SIEBIE – dlaczego rodzice powinni dbać o siebie, ustanawianie własnych granic, umiejętność wyrażania siebie.

3. MODEL EMPATYCZNEJ KOMUNIKACJI – komunikaty zrywające kontakt, obserwacje zamiast ocen, uczucia i potrzeby, prośby a żądanie.

4. POTĘGA EMPATII – moc empatii, słuchanie uczuć i potrzeb, potrzeby stojące za dziecięcym „nie”, odmawianie dzieciom.

5. WEWNĘTRZNA MOTYWACJA – wspieranie wewnętrznej motywacji u dziecka, konsekwencje nagród i kar, wyrażanie uznania, świętowanie zaspokojonych i opłakiwanie niezaspokojonych potrzeb, uczenie się na błędach.

6. TRUDNE EMOCJE – radzenie sobie z silnymi emocjami, wyrażanie bólu i gniewu, wspieranie dzieci w trudnych sytuacjach.

7. KONFLIKTY W RODZINIE – wspieranie dzieci w rozwiązywaniu konfliktów, reagowanie na przemoc między dziećmi.

8. PODSUMOWANIE – moc wdzięczności, oczekiwania otoczenia wobec dziecka, problemy i trudności ze stosowaniem języka „Porozumienia bez przemocy”, odpowiedzi na pytania i wątpliwości rodziców.

Korzyści dla rodziców ze stosowania „Porozumienia bez Przemocy” z dziećmi:
– większa współpraca ze strony dzieci
– większe poczucie własnej wartości dziecka
– większe poczucie szczęścia i radości u dzieci
– rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka
– rozwój asertywności dziecka
– rozwój empatii, odpowiedzialności oraz troski o innych u dzieci
– budowanie silnych i głębokich relacji z dzieckiem
– poprawa atmosfery panującej w domu
– troska rodzica o siebie- zauważanie własnych potrzeb

Pierwsze spotkanie jest bezpłatne i odbędzie się 5.03.2014, kolejne co 2 tygodnie w środy w godz. 18.00-21.00.

Prowadząca: Ewelina Brzostowska – certyfikowany trener i mediator „Porozumienia bez Przemocy”

Więcej informacji na stronie: http://zycwzgodzie.pl w zakładce ”Warsztaty”