Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
Weleda
Weleda Baby

warsztaty dla dzieci w Warszawie

📅 wtorek 23.03.2010
warsztaty dla dzieci w Warszawie
Zabawy logopedyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat
23 marca (wtorek), godz. 17.30-19.00

Dzięki ćwiczeniom prowadzonym w formie zabawowej utrwalamy prawidłową wymowę, zapobiegamy wadom, korygujemy zaburzenia.
Bawiąc się w rozwiązywanie zagadek, powtarzanie wierszyków, opowieści, zabawy ruchowe i inne, będziemy wykonywać ćwiczenia:

Oddechowe – najczęściej podczas mówienia dzieci wypowiadają zdania zarówno na wydechu jak i na wdechu. Wygłaszany tekst jest mówiony ciszej, mniej wyraźnie. Proponowane ćwiczenia poprawiają wydolność oddechową, sprzyjają wydłużaniu fazy wydechowej, co powoduje poprawę jakości mowy. Działają odprężająco i dają lepsze samopoczucie.

Słuchowe – stanowią one bardzo ważną grupę ćwiczeń logopedycznych, ponieważ często opóźnienia czy zaburzenia rozwoju mowy pojawiają się na skutek opóźnień rozwoju słuchu fonematycznego. Stymulując funkcje słuchowe przyczyniamy się do rozwoju mowy dziecka.

Fonacyjne – nauka właściwego posługiwania się głosem. Ułatwiają m.in. pozbycie się piskliwego bądź krzykliwego głosu u dzieci.

Logorytmiczne – połączenie ćwiczeń rytmicznych z elementami gimnastycznymi.
Usprawniające narządy mowne – „gimnastyka buzi i języka” pomaga dzieciom z wadami wymowy, wypracowuje właściwe układy warg, języka, dolnej szczęki i zębów, podniebienia miękkiego oraz rozwija wyczucie ich położenia, dzięki czemu wypowiadane słowa mogą brzmieć poprawnie. Natomiast u dzieci nie mających wad wymowy, doskonali sprawność mięśni i utrwala poprawną artykulację.

Artykulacyjne – pomagają w pokonywaniu trudności związanych z wymową nowych  głosek, a także utrwalają prawidłową wymowę głosek już istniejących w mowie dziecka.

Warsztat poprowadzi Anna Czajkowska pedagog, logopeda dyplomowany oraz trener terapii mowy i wspierania rozwoju. Prowadzi warsztaty związane z wychowaniem i nauczaniem, samorozwojem oraz z emisją głosu. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie profilaktyki i terapii mówienia, techniki operowania głosem, pracy nad jego świadomym brzmieniem, dykcji oraz odkrywania własnej indywidualności poprzez taniec i dźwięk. Wiele lat pracowała w szkołach, na stanowisku pedagoga szkolnego, logopedy i nauczyciela języka angielskiego. Obecnie zajmuję się nauczaniem języka angielskiego, terapią mowy dzieci i dorosłych, profilaktyką logopedyczną, a także nauką tańca. Moją pasją jest pisanie i taniec. Piszę opowiadania, bajki i sztuki dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci.

Koszt spotkania: 40zł.

Rezerwacja i szczegółowe informacje w kawiarni lub pod nr tel. 22 207 23 61,