Jadzia Pętelka

– fascynatory,
– szydełkowanie,
– hafty i aplikacje,
– praca z materiałami niekonwencjonalnymi.

Akademia Mody, prowadzona przez kostiumolog i projektantkę mody Agę Ostrowską, to zachęta do kreatywnego podejścia do różnorodnych materiałów i technik w celu samodzielnego tworzenia oryginalnych elementów garderoby i dodatków. Czerpiąc inspirację z trendów w historii, oglądając żurnale oraz analizując kolekcje znanych projektantów uczestnicy wykonają kostiumy, dodatki i formy użytkowe własnego pomysłu, ucząc się przy okazji niezbędnych technik: szydełkowania, szycia, aplikacji, haftu.

Czas trwania zajęć: 1,5 h
Pierwszy semestr: cykl 7 zajęć od 10 listopada 2012 do 5 stycznia 2013
Koszt: 270 zł/ semestr (uwzględnia koszt wszystkich materiałów). Istnieje możliwość zapłaty w 2 ratach.

Prowadząca: Aga Ostrowska – ukończyła Wydział Wzornictwa w WSSS w specjalności projektowanie ubioru oraz specjalizację konesersko- antykwaryczną w Instytucie Historii Sztuki UAM. Zajmuje się projektowaniem kostiumów, tkaniną unikatową oraz działalnością edukacyjną.

Ostatnie wolne miejsca na jedynych w Poznaniu zajęciach umuzykalniających dla dzieci wg. teorii E.E. Gordona

30 października 2012 (wtorek)

godz. 16.00 – 16.45 (dzieci 0-2 lata z opiekunami)

godz. 17.00 – 17.45 (dzieci 3-6 lat z opiekunami)

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci wg. teorii Edwina E. Gordona, zakładającej potrzebę bogatego w bodźce środowiska muzycznego już od chwili narodzin, w celu rozwinięcia zdolności muzycznych dziecka uwzględniając rozwój ruchowy i emocjonalny.

Materiał muzyczny wykonywany podczas zajęć jest bardzo bogaty i zróżnicowany tonalnie, rytmicznie oraz stylistycznie. Dzieci gromadzą w ten sposób muzyczny słownik słuchowy będący podstawą rozwoju słownika śpiewanego. Improwizując i „rozmawiając muzycznie" rozwijamy audiację, czyli zdolność myślenia muzycznego. Poprzez wspólną zabawę zachęcamy dzieci do swobodnych wypowiedzi muzycznych oraz reakcji ruchowych.. Będziemy wspólnie słuchać i improwizować różnorodne melodie i rytmiczanki wykonywane głosem na żywo lub instrumentalnie w połączeniu z ruchem.

Prowadząca: Martyna Szymkiewicz – skrzypaczka, instrumentalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona w Bydgoszczy, współzałożycielka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Z muzyką do ludzi".

Koszt uczestnictwa: 20 zł/ zajęcia płatne w cyklu miesięcznym, 25 zł/ pojedyncze zajęcia.

Warsztaty teatralne dla przedszkolaków z Mariolą Ryl-Krystianowską

5 listopada 2012 (poniedziałek),

godz. 16.30 – 17.30 (dzieci w wieku 3 – 7 lat)

Zapraszamy na warsztaty teatralne z Mariolą Ryl-Krystianowską, na których przeniesiemy się w magiczny świat teatru. Dzieci będą mogły wcielić się w różne postaci z bajek: groźnego Króla, królewskiego Błazna, Królewnę, złą Czarownicę i jej Kota itd. Każde zajęcia to inna bajka i w związku z tym inny sposób ekspresji: od „żywego planu", poprzez lalkę teatralną, maskę i teatr cieni. Dzieci wzorując się na lalkach wykonanych przez profesjonalistów będą mogły same skonstruować własną postać. Ponieważ jednym z elementów tworzących spektakl jest muzyka, będziemy również uczyć się piosenek i próbować interpretować je na różne sposoby.

Warsztaty autorskie prowadzi aktorka Teatru Animacji w Poznaniu: Mariola Ryl-Krystianowska.

Koszt uczestnictwa: 25 zł/ zajęcia płatne w cyklu miesięcznym, 30 zł/ pojedyncze zajęcia.

Akademia obrazu
piątki, godz. 16.30 – 18.00 (dzieci 8 – 12 lat)

piątki, godz. 18.15 – 19.45 (młodzież od 13 lat)

Zajęcia cykliczne mające na celu stymulowanie artystycznego rozwoju dzieci poprzez techniki rysunku, malarstwa i grafiki. Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować z profesjonalnymi narzędziami i materiałami plastycznymi pod okiem malarki i graficzki Mirosławy Korbańskiej. Poznają różnorodne środki plastycznego wyrazu oraz zasady tworzenia nowoczesnych komunikatów wizualnych, w szczególności:
– zasady dotyczące proporcji, perspektywy i kompozycji rysunku,
– wybrane style w malarstwie na przykładach prac sławnych artystów i tworząc własne obrazy,
– szeroki wachlarz profesjonalnych technik od rysunkowych, przez malarskie (akwarela, akryl, olej, akwarela, gwasz) i graficzne (linoryt, monotypia), po użytkowe (tkanina artystyczna, malowanie na szkle, ceramice, ornamenty naścienne, graffiti),
– projektowanie i tworzenie ilustracji książkowej, plakatu i logotypu.
Czas trwania zajęć: 1,5 h
Pierwszy semestr: cykl 12 zajęć od 5 października 2012 do 11 stycznia 2013
Koszt: 340 zł/ semestr (uwzględnia koszt wszystkich materiałów). Istnieje możliwość zapłaty w 2 ratach.
Prowadząca: Mirka Korbańska – graficzka, malarka, doświadczona nauczycielka rysunku i technik malarskich.

Ilość miejsc ograniczona!
Zapisy i dodatkowe informacje:
info@sztukapuka.pl
oraz telefonicznie: 660 457 110