Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +

Warsztaty dla Dzieci w Poznaniu

📅 sobota 12.02.2011
Warsztaty dla Dzieci w Poznaniu

Duże Sztuczki: Warsztaty miniatury

(dzieci w wieku 7-13 lat)

godz. 11.00 – 12.30

wyk: A. Mikołajczak

Warsztaty to twórcze spotkanie, którego celem jest otwarcie dzieci na bogactwo i niezwykle fascynujący świat miniatur. Dzieci będą miały okazję zobaczyć niezwykłe przykłady miniatur z drewna i modeliny, poznają też materiały, narzędzia i techniki niezbędne do pracy z drewnem. Uczestnicy zajęć złożą z gotowych już drewnianych elementów swoje własne mebelki. Będzie też możliwość pomalowania i dekoracji sklejonych modeli. Gotowe projekty mogą stać się przyczynkiem do zabawy, a może wystarczy sama radość tworzenia i kolekcjonowania wykonanych miniatur…

Gotowi tworzyć wielki mały świat?

Dollhouse miniatures to hobby znane i popularne niemal na całym świecie, w Polsce praktyczne nieobecne. Jednak ze względu na swoje piękno sztuka ta zasługuje na to, by zatrzymać się wobec niej. Domki i szeroko rozumiana dziedzina miniatur to odtwarzanie świata realnego w określonej skali. Dziedzina ta jest blisko spokrewniona z modelarstwem, wykorzystując bardzo często te same techniki i materiały. Historycznie dollhause miniatures swoje korzenie bierze z zabawek dla dzieci, jednak na przestrzeni wieków miniaturowe obiekty nabrały również innego znaczenia, stając się dziełami sztuki i zdobywając wartość kolekcjonerską. W wielu krajach miniatury są już nie tylko efektem pracy amatorów, hobbystów, firm, ale także artystów. Istnieją nawet muzea i kolekcje gromadzące cenne i stare miniatury. Oprócz domów, w skali odtwarza się, a raczej buduje wszelakie inne budowle, często fantastyczne czy bajkowe. Tworzy się także wszystkie przedmioty i sprzęty które znajdują się w domach: przedmioty gospodarstwa domowego, meble, dekoracje, pożywienie, ubrania, biżuterię, zabawki czy dzieła sztuki.

Koszt uczestnictwa: 35 zł/ osobę

Prowadząca: Aneta Mikołajczak, miniaturzystka, rzeźbiarka

UWAGA: W marcu rozpoczniemy w Pracowni cykliczne spotkania z miniaturą – cykl 12 zajęć będzie obejmować pracę z różnorodnym materiałem: tekturą, drewnem, modeliną, tkaniną itd. w celu stworzenia i urządzenia przestrzeni miniaturowego domku z charakterystycznymi elementami wyposażenia poszczególnych pomieszczeń. Sobotnim spotkaniem chcemy dać namiastkę pracy w tym temacie, po nim rozpoczniemy zapisy do grupy młodych miniaturzystów:

Warsztaty miniatury „wielki mały świat"(dla dzieci w wieku: 7-13 lat)

poniedziałki, godz. 17.30 – 19.00

Terminy: 14.03, 21.03, 28.03, 4.04, 11.04, 18.04, 9.05, 16.05, 23.05, 30.05, 6.06, 13.06.2011

Koszt uczestnictwa: 110 zł /4 zajęcia, w tym 23% VAT

Małe Sztuczki: Prawa Małych i Dużych:

Jagienka Zdrowiuteńka, czyli dziewczynka zdrowa jak rybka

(dzieci w wieku 3-6 lat)

sobota, godz. 11.00 – 12.00

„Każdy mały i duży człowiek ma prawo do opieki lekarskiej".

Na lutowym spotkaniu będziemy spacerować po ulicy Tulipanowej, posłuchamy opowiastki o Jagieńce Zdrowiuteńce, poznamy zasady poruszania sie po drogach (sygnalizacja świetlna, znaki drogowe, wsiadanie i wysiadanie z autobusu), zastanowimy się jak bezpiecznie podróżować, dowiemy się co zrobić jak się oparzymy, skaleczymy w palec, na naszych kolanach pojawi się otarcie, mamy czkawkę, kichamy itp.., a także pogadamy o tym, czy wolno przekłuwać bąble, które pojawią się na naszej stopie. Potem zajrzymy do apteczki, zamienimy się w lekarzy oraz lekarki i będziemy udzielać pierwszej pomocy lalkom i misiom, spróbujemy zapamiętać numery telefonów: 112, 997, 998, 999 a na koniec będziemy malować gips!

Prowadząca: Joanna Krzyżanek

Koszt uczestnictwa: 25 zł

Bajek czytanie (dzieci od 3 do …)

godz. 12.00 – 12.30

Otwarte spotkania z wartościową literaturą dziecięcą. Będziemy wkraczać z dziećmi w różnorodny świat bajek i opowieści – raz w czarno-biały świat tradycyjnych baśni, innym razem do krainy fantazji, wyobraźni i tego co nie nazwane, nieraz będziemy słuchać historii "z życia wziętych", nieraz egzotycznych podań z dalekich zakątków świata, spotykać sie z bohaterami znanymi i lubianymi jak i dopiero co domyślonymi z nowości wydawniczych. UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY, zapraszamy do uczestnictwa dzieci, rodzeństwo, rodziców, dziadków – wszystkich kochających bajki i książki dla dzieci!

Pełna oferta warsztatów dla dzieci i dorosłych na www.sztukapuka.pl

Aby zapisać się zadzwoń: 660 457 110 lub napisz: info@sztukapuka.pl(ilość miejsc ograniczona)