Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
Jadzia Pętelka

Warsztaty dla dorosłych w Poznaniu

📅 sobota 07.07.2012
Warsztaty dla dorosłych w Poznaniu

Warsztaty jubilerskie – srebrna biżuteria

Zapraszamy na warsztaty jubilerskie, na których uczestnicy wykonają srebrny wisior lub pierścionek z dodatkiem kamienia półszlachetnego. Pod kierunkiem Magdaleny Kasińskiej-Pielesiak – poznańskiej artystki, wykonującej autorską biżuterię, uczestnicy zapoznają się z technikami pracy ze srebrnym surowcem, nauczą się lutować, wprawiać kamienie i dodawać elementy dekoracyjne. Warsztat ten może być początkiem Twojej przygody biżuteryjnej, doświadczeniem zawodowym w zakresie jubilerstwa lub po prostu okazją do własnoręcznego wykonania biżuterii według własnego projektu.

Program warsztatów:
– slajdy prezentujące przykładowe wyroby z opisem technik,
– warsztat – omówienie jakie narzędzia są potrzebne, jak i do czego ich używać,
– nauka lutowania, obchodzenia się z palnikiem, szlifowania i polerowania,
– projektowanie,
– realizacja projektu.

Prowadząca: Magdalena Kasińska-Pielesiak
Termin: 23 czerwca, godz. 14.00 – 20.00.
Czas trwania: 6 godzin.
Koszt: 380 zł (w tym wszystkie materiały, biżuteria pozostaje własnością uczestnika).
UWAGA: Prosimy o podanie wybranej formy (wisior czy pierścionek) do 19 czerwca.

Malowanie na jedwabiu

Zapraszamy na warsztaty ręcznego malowania jedwabiu, na których możesz wykreować wspaniałą chustę (90/90 cm) lub poszewke na poduszkę. Na kursie poznają Państwo różne techniki malowania na jedwabiu, zaprojektują i wykonają swoją jedyną na świecie, oryginalną chustę. Prowadząca wprowadzi uczestników we wspaniały świat malarstwa na jedwabiu, czyli ekscytującą i pełną wyzwań techniką malowania w powietrzu.
Prowadząca: Ewa Jankowska-Przepióra
Termin: 23 czerwca, godz. 16.00 – 19.00
Czas trwania: 3 godz.
Koszt: 185 zł

Biżuteria koralikowa –
bransoletka – sznur koralikowy

Na warsztatach biżuterii koralikowej poznamy potrzebne do wykonania biżuterii elementy metalowe oraz rodzaje koralików. Potem nauczymy się wykonywać sznur koralikowy.
Prowadząca: Izabela Ignaszewska-Rożek
Termin: 7 lipca, godz. 16.00 – 19.30 (ZMIANA TERMINU!)
Czas trwania: 3.5 godz.
Koszt: 80 zł

Spotkania psychoedukacyjne dla rodziców dotyczące budowania dobrych relacji
między rodzicami a dzieckiem

Zamiast "kija i marchewki" – o innych niż nagrody i kary metodach wychowywania dzieci.
21 czerwca 2012 r., godz. 18.00 – 20.00

W trakcie spotkania spróbujemy wspólnie z rodzicami odnaleźć odpowiedzi na pytania:

– Kiedy rodzice stosują nagrody i kary wobec swoich dzieci?

– Czy dzieci stosują nagrody i kary wobec swoich rodziców?

– Jakie skutki dla dziecka i rodzica ma nagradzanie i karanie?

– Co zamiast „kija i marchewki"?
Koszt: 60 zł /uczestnika, 90 zł /oboje rodziców.

O empatii w wychowywaniu dzieci
28 czerwca 2012 r. (przełożony z 14.06.), godz. 18.00 – 20.00

Podczas spotkania będziemy poszukiwać odpowiedzi na następujące pytania:

– Kiedy dzieci potrzebują zrozumienia i empatii?

– Jak rodzice odpowiadają na trudności zgłaszane przez ich pociechy?

– Dlaczego niektóre z tych reakcji nie są wspierające?

– Jak okazywać dzieciom empatię i wspierać je w samodzielnym rozwiązywaniu problemów?
Koszt: 60 zł /uczestnika, 90 zł /oboje rodziców

Prowadząca: mgr Natalia Dorna – psycholog, pracuje w ZERO-PIĘĆ. Fundacji na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci, gdzie zajmuje się udzielaniem konsultacji indywidualnych dla rodziców małych dzieci, w szczególności w obszarze komunikacji w relacji rodzic – małe dziecko oraz w zakresie stymulacji neurorozwoju dziecka. Przygotowuje i prowadzi warsztaty i spotkania psychoedukacyjne dla rodziców pragnących poszerzyć własne kompetencje wychowawcze. Opracowuje, koordynuje i promuje programy edukacyjne dla rodziców małych dzieci.

Ilość miejsc ograniczona!
Zapisy i dodatkowe informacje:
info@sztukapuka.pl

oraz telefonicznie: 660 457 110