warszawskie spektakle dla dzieci

22-25 luty, godz. 10:00  Kwiat paproci
26-27 luty, godz. 11:00  Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Na jagody

Należąca do kanonu polskiej literatury dla dzieci opowieść o leśnej przygodzie Janka – jego spotkaniu z Jagodowym Królem i jagodowymi chłopcami, do dziś zdobywa dziecięce serca. Las znany z baśni jako miejsce niebezpieczne i mroczne w utworze Marii Konopnickiej pokazuje swoje pogodne oblicze, jego mieszkańcy okazują się bardzo mili i pomocni.

Przedstawienie znakomicie oddaje klimat utworu Konopnickiej. Magia parawanowego teatru: zmiany scenografii niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, lalki leśnych zwierzątek i mieszkańców jagodowego królestwa zachwycają małych widzów. Ponadto spektakl daje maluchom wyjątkową dzisiaj okazję do kontaktu z wierszem, kształtując ich wrażliwość na słowo.

spektakl dla dzieci od 3 lat
czas trwania: 60 minut z przerwą

Królowa Śniegu
Jedna z najpiękniejszych baśni Andersena stawia pytanie o istotę zła, które każe patrzeć na opak, paraliżuje i zniewala. Lodowa Pani buduje swoje królestwo na prawie diabelskiego lustra – na kłamstwie i zaprzeczaniu. Jednak władza Królowej Śniegu nie sięga tam, gdzie zaczyna się miłość. To jest klucz do zwycięstwa nad złem. Dzięki miłości i wytrwałości mała Gerda pokonuje niebezpieczeństwa i dociera do lodowego zamku, a jej czyste i gorące uczucie roztapia zamienione w bryłkę lodu serce Kaja i uwalnia go spod władzy złej Pani.
Dzięki niezwykłej plastyce i pięknym lalkom w spektaklu panuje atmosfera baśniowości, której czarowi nie sposób się oprzeć.

czas trwania: 70 minut z przerwą

Zaczarownane wycinanki
Kolorowa rybka zamiast spełnić trzy życzenia daje pewnemu chłopcu niezwykłe nożyczki. Może za ich pomocą wyciąć z papieru wszystko, o czym zamarzy, a natychmiast stanie się to rzeczywistością. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście? Może się okazać, że kiedy ma się już wszystko, jest potwornie nudno, a proste zabawy z rodzicami stają się wartością najcenniejszą.
Przedstawienie adresowane jest do widzów, którym nieobca jest konwencja umowności, znana tak dobrze z dziecięcych zabaw. Twórcy spektaklu przy pomocy geometrycznych figur, gestu, elementów pantomimy, czarnego teatru, cieni i lalek odwołują się do dziecięcej wyobraźni. Znajdujące się na scenie ogromne klocki zmieniają swoje funkcje. Każdy nowy układ figur wraz z gestem aktora tworzy nowe skojarzenia. Cienie poszerzają przestrzeń, budują metafory i dopełniają nastrój sceny.
Żywy rytm spektaklu, niekonwencjonalne pomysły scenograficzne, scenki pełne humoru, ciekawy ruch sceniczny oraz ujmująca muzyka oczarują nie tylko najmłodszych widzów.

spektakl dla dzieci od 3 lat
czas trwania: 60 minut z przerwą

Kwiat paproci

W każdym z nas kryje się tęsknota za lepszym jutrem. Młody Jasiek postanawia odnaleźć osnuty legendami kwiat paproci, dzięki któremu w magiczny sposób będzie mógł zrealizować marzenie o szczęściu. Ślepe dążenie do celu kryje w sobie wiele niebezpieczeństw, a przewrotne siły czuwające nad tajemnicą kwiatu potrafią odmienić samego człowieka, a nie tylko jego los.
Czy Jasiek w porę zrozumie, co jest prawdziwym szczęściem?
Spektakl zrealizowany jest w żywym planie przy użyciu płaskich lalek, przypominających postacie z dziecięcych rysunków. Ożywiane elementy scenografii, las w którym możemy się przejrzeć, tajemnicza muzyka oddają atmosferę świętojańskiej nocy.

czas trwania: 85 minut z przerwą

Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Wraz z nim popłynęli nieodłączni: papuga Polinezja, piesek Jip, kaczka Dab-Dab i prosiątko Geb-Geb. Była to misja pełna przygód i niebezpieczeństw – spotkali groźnych wojowników, trafili do więzienia i walczyli z piratami. Zyskali też nowych przyjaciół.

Spektakl jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.

czas trwania: 80 minut z przerwą

Rezerwacja i sprzedaż