23-25 LISTOPADA 2010, GODZ. 11:00
Czerwony Kapturek, nastolatka, która potrafi spojrzeć na świat, również na świat baśni, z racjonalnej perspektywy, walczy z niebezpieczeństwami talentem i sprytem. Walczy współczesnymi środkami należącymi do pop-kultury. Pojedynek z Bliźniakami-Bobakami, to pojedynek slamerów. Kto dłużej będzie poetycki, kto dłużej i ciekawiej rymuje, kto celniej dopiecze przeciwnikowi, ten wygrywa. Czerwony Kapturek okazuje się slamerką doskonałą.
Czerwony Kapturek, choć nie wierzy w bajki, to jednak w końcu znajdzie się w samym środku bajkowej akcji. A zjedzenie Babci i samego Kapturka w efekcie okaże się pokoleniowym prezentem.
Tu odkrywamy głębszy sens sztuki o tolerancji, nawet dla głupkowatego Jelenia, który śpiewa beznadziejne piosenki i chce wszystkim rozdać swoje autografy.
Jeleń też okaże się jednak kimś zupełnie innym…
Maciej Kowalewski odwołując się do współczesnych tekstów kultury, do filmów (np. "Matrix"), bawi się konwencją, pastiszuje, pisząc w ten sposób zupełnie nową wersję Czerwonego Kapturka. Park-las, którym wędruje Kapturek jest miejscem współczesnej polityki. To rodzaj lasu cywilizacyjnego, widziany oczami dziecka. Szczęśliwe przejście przez las i zaskakujący finał doprowadzają do scalenia rodziny, to podkreśla jeszcze pozytywne przesłanie spektaklu. Cała intryga zagrana przed Czerwonym Kapturkiem ma formę inteligentnego prezentu dla inteligentnej dziewczynki. W finałowej piosence słyszymy, że zło lepiej zawrócić na drogę dobra, bo przecież kara to też jest przemoc. I że: można próbować codziennie stwarzać świat coraz lepszym i lepszym i mieć nadzieję, że dobro nie istnieje tylko w bajkach.
Poza znanymi postaciami z bajki o Czerwonym Kapturku pojawiają się też Brudny Talerz, Brudna Łyżka, Brudne Kubki, Skarpetkonos, Spodniokluska, Bobaki-Bliźniaki, a także Lewobuty, Śpiochokoty, Nietestrony, Żarłogłody, Żabogrzmoty, Szczekożałki, Lodoryje, Puszkoryby, Wieloślady, Domosępy, Hulajpląsy, Dębokraki, Światłowody, Obciachowce, Zezokarki, Lizowierzby. Fantastyczna scenografia Evy Farkasovej i Jana Zawierskiego jest gwarancją na wykreowanie świata, który przeniesie w wyobraźnię.
Doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych.
Kasa biletowa:
tel. 22 632 24 78, 22 632 00 05 (do 8) wew. 123
Kasa czynna codziennie w godz. 10:00-14:00 i 15:00-18:00 oraz godzinę przed spektaklem
Teatr Dramatyczny m. ST. Warszawy, Scena Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
Wcześniej Teatr Na Woli, od stycznia 2013 sceną im. T.Łomnickiego Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy
Kasa Teatru:
Kasa jest czynna codziennie w godzinach 12:00 - 19:00
oraz w dniu spektaklu na godzinę przed jego rozpoczęciem
Kontakt: …
01-211 Warszawa
22 632 24 78, 663 741 122
bilety@teatrnawoli.pl
http://www.teatrdramatyczny.pl