Weleda

Warszawa Dzieciom 2010

📅 niedziela 30.05.2010
Warszawa Dzieciom 2010

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00.
Każdy kto zdecyduje się w tym dniu spędzieć czas na imprezie „Warszawa Dzieciom” znajdzie coś interesującego dla siebie. Na terenie Agrykoli pojawią się: miasteczko sportowe i rowerowe, miasteczko ruchu drogowego, konne przejażdżki na koniach policyjnych i kucykach, Hula Kula, miasteczko Star Wars i zajęcia plastyczne. Będzie także możliwość zdobycia nagród w licznych konkursach przygotowanych na poszczególnych stoiskach.

• Dzieci, które chcą dowiedzieć się jak można zostać rycerzem w naszych czasach, zapraszamy do miasteczka rodem z Gwiezdnych Wojen!
Jak na każdej akcji z serii „Celebration S.W.A.T.”, będzie można wziąć udział w szkoleniu na rycerzy Jedi, być świadkiem inscenizacji pojedynków na miecze świetlne, stawiać czoła wyzwaniom w najnowszych grach konsolowych, bawić się klockami i zabawkami, spotkać osoby odpowiedzialne za polską wersję językową Gwiezdnych Wojen.
Jednakże 30 maja będą na uczestników imprezy czekać również całkowicie nowe atrakcje.
Celebration S.W.A.T. IV na Agrykoli będzie przebiegać pod znakiem R2-D2! Jest to pierwsza i jedyna w kraju replika 1:1 droida z Gwiezdnych Wojen.
Drugim gościem specjalnym jest Lord Vader w całości zbudowany z drobnych klocków oraz ogromna stacja bojowa Gwiazda Śmierci, unosząca się nad obszarem imprezy! W specjalnie przygotowanym sektorze z funkcją „bluescreen” będzie można uwiecznić siebie w jednym z wielu sławnych miejsc prosto z filmów Gwiezdne Wojny.

• Dla dzieci, które zapragną spróbować swoich sił w zabawach sportowych TKKF przygotuje miasteczko sportowe: dmuchana ścianka wspinaczkowa, bungee-trampolina, tenis stołowy i piłkarzyki to tylko niektóre z atrakcji.

• Siłę swoich mięśni i wytrzymałość będzie można sprawdzić na ergometrach wioślarskich. Zobaczymy też wystawę ze zdjęciami stadionów – gospodarzy EURO 2012, które udostępni Ministerstwo Sportu i Turystyki

• Hula Kula zapewni dzieciom tor do kręgli, trampolinę.

• Wielbiciele kloców Lego i majsterkowania pomogą zbudować dwumetrowego strażaka.

• Nowością w tym roku będzie Kraina klaunów i cyrkowców, gdzie będzie można zobaczyć między innymi Klauna Kluseczkę, aktorów z Teatru Pantomimy Mimo, szczudlarzy, iluzjonistów i akrobatów. „Klaunada” to tytuł przedstawienia, które zobaczymy na scenie w wykonaniu Teatru Pantomimy Mimo. W wieczornej części imprezy odbędzie się pokaz teatru ognia.

• Polski Czerwony Krzyż zapozna młodych widzów z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

• Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Włącz myślenie” będzie promować modę na odblaski i gadżety zwiększające widoczność na drodze.

• Straż Pożarna oraz Straż Graniczna zapewni pokazy ratownictwa technicznego oraz umożliwi przejazd quadem. Niebywałą atrakcją będzie niewątpliwie spotkanie z psami wyszkolonymi do działań poszukiwawczo-ratowniczych, które brały udział m.in. w akcjach ratowniczych na Haiti.

• Nieco starszym odwiedzającym proponujemy obejrzenie pokazów bezpiecznej jazdy samochodem, symulatora zderzeń czy symulatora dachowania.

• Dzieci będą mogły też odwiedzić Eko-logiczne miasteczko Ministerstwa Środowiska
i wziąć udział w edukacyjnych grach i zabawach. Na wszystkich uczestników czekać będą ekologiczne nagrody. Najmłodsi zaś będą mogli pobawić się z zającem Maurycym Marchewką, bohaterem strony internetowej Ministerstwa Środowiska dla dzieci

• Miłośników gier planszowych zapraszamy do Krainy Planszówek, gdzie każdy będzie mógł zagrać w ”Małych Powstańców”, „Re Re Kum Kum”, „Pędzące żółwie”, „Kajko i Kokosz”, „Polowanie na Robale”, „Skubane Kurczaki” oraz wiele innych rodzinnych gier.

• Magazyn 13, zaprosi do swojego specjalnego namiotu swoje czytelniczki. Będzie tam można skorzystać z porady stylistki i wizażystki oraz spotkać się z Małgorzatą Piekarską, znaną z rubryki „Zapytaj Gośkę”.

• Pokaz Krystiana Herby „Rowerowy show”

O godz. 13.00 na Agrykolę dotrze kolumna rowerów, która o godz. 11.30 wyruszy spod siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Trasa przejazdu (w skrócie): Wybrzeże Gdyńskie – Plac Bankowy – Marszałkowska – Plac Konstytucji – Piekna – Górnośląska – Myśliwiecka – Agrykola.
MSWiA w ramach ogólnopolskiej policyjnej kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu” zaprosi dzieci do miasteczka rowerowego, w którym fani jednośladów będą mogli sprawdzić pod życzliwym okiem policjanta znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego oraz spróbować własnych sił na rowerowym torze przeszkód. Każdy rowerzysta, który będzie miał przy sobie dowód zakupu roweru, będzie mógł bezpłatnie na miejscu oznakować rower w ramach akcji „Oznakuj swój rower”.

Spektakle
Na terenie Łazienek Królewskich, w Teatrze na Wyspie odbędą się dwa przedstawienia.

Godz. 12.00 – spektakl pt. „Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Alternatywnego to propozycja dla najmłodszych.

Godz. 16.00 – musical dla młodzieży pt. „Warszawski Sen”, w którym wystąpi młodzież biorąca udział w warsztatach artystycznych FOSA.

O godz. 17.30 na scenie głównej wystąpi duet "Justynka i Tomek – Magiczna Gitara" z projektem muzyczno – edukacyjnym stworzonym z myślą o najmłodszych.

Ponadto Muzeum Łazienki Królewskie umożliwi bezpłatne zwiedzanie dzieciom w wieku 6-18 lat. Przewodnik w stroju z epoki opowie zwiedzającym o Pałacu na Wodzie, Starej Pomarańczarni, Pałacu Myślenickim, Podchorążówce i Starej Kordegardzie.